-0C° Slunj

Sport KICKBOXING Podijeli

David Furdek brončani na Svjetskom prvenstvu za kadete i juniore u Italiji

Furdek je u polufinalu s 3:0 poražen od predstavnika Alžira.

Kickboksač karlovačkog Tigra David Furdek osvojio je brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu za kadete i juniore održanom u talijanskom Jesolu.

Karlovčani su nastupili u sastavu hrvatske reprezentacije, a do odličja je uspio doći samo Furdek, koji je u disciplini K-1 u kategoriji starijih juniora do 51 kg, zbog prvog mjesta na rang listi, bez borbe ušao u polufinale, u kojem je s 3:0 poražen od predstavnika Alžira. Vodio je cijelu prvu rundu, no u drugoj je primio udarac koji je preusmjerio cijeli meč u korist suparnika.

Dominik Perošić je u full contactu, u kategoriji mlađih juniora do 67 kg, poražen u četvrtfinalu od predstavnika Rusije i zauzeo 5. mjesto, a isti rezultat ostvario je i Lukas Jurašić u point fightingu, u kategoriji juniora do 63 kg, koji je u osmini finala pobijedio suparnika iz Grčke 14:13, ali je u četvrtfinalu poražen od predstavnika Grčke rezultatom 17:7. Jurašić je tijekom meča imao problema s koljenom i nekoliko mu je puta pružana liječnička pomoć. Lara Mihalić je u point fightingu, u kategoriji mlađih kadetkinja preko 47 kg, u osmini finala poražena od predstavnice Slovenije.

Na rezultate ‘tigrova’ utjecale su ozljede uoči natjecanja, no svakako treba naglasiti i da je ovo bilo najjače Svjetsko prvenstvo do sada, na kojem je nastupilo oko 2.300 boraca iz 64 države.

‘Školarke’ u vrlo tvrdoj utakmici u Puli minimalno poražene od Arene i jesen okončale na 6. mjestu ljestvice