Radio Mrežnica
ODBOJKA Podijeli

Déjà vu u Kaštel Starom: ‘Kelteksice’ u pet setova poražene od domaće Marine Kaštele, nakon gotovo dva i pol sata velike borbe

Imale su Kaštelanke u četvrtom setu 21:16, ali Karlovčanke su na servis Pavlaković napravile veliki preokret i odvele utakmicu u odlučujuću peti.

Odbojkašice Kelteksa večeras su u Kaštel Starom, u utakmici 8. kola Superlige, nakon gotovo dva i pol sata velike borbe, izgubile od domaće ekipe Marine Kaštele s 3:2 u setovima.

Uključujući i dvije utakmice CEV kupa s ekipom Gackog, karlovačke su odbojkašice ove sezone odigrale već sedam susreta u pet setova. I samo jedan od njih dobile. Domaći prvenstveni protiv Don Bosca. Definitivno ove sezone imaju problema s koncentracijom u neizvjesnim završnicama jer nakon dva-tri takva dvoboja mogli smo pisati o slučajnosti, ali nakon večerašnjeg sedmog više ne možemo. Odigrale su danas kvalitetno prvi, četvrti i peti set, drugi i treći pak dosta slabo, vadile su se nekoliko puta iz teških situacija i odvele susret u peti set, ali nisu uspjele sve to naplatiti pobjedom. Nažalost, moramo ovom prilikom spomenuti i suca Kušljića, koji je u večerašnjoj utakmici donio dosta diskutabilnih odluka, a posebno pamtimo jednu u petom setu, kada je linijski sudac označio da je lopta domaćih igračica završila izvan igrališta, a on tu odluku promijenio u korist Kaštelanki.

Super uzbudljiv prvi set otišao je na stranu Karlovčanki. Njegovim većim dijelom vodile su domaće i došle u završnicu s 21:18. Serijom 4:0 ‘Kelteksice’ su okrenule na 22:21, potom su imale i 23:22, ali domaće su prve stigle do set lopte (24:23). Karlovčanke su opet okrenule i imale četiri set lopte, ali sve četiri su Kaštelanke uspjele spasiti, no na petu su ‘Kelteksice’ uspjele poentirati i s 30:28 doći do početne prednosti.

Iako su drugi set otvorile vodstvom 7:1, nisu u tom ritmu nastavile. Domaće su ih sustigle na 11:11, potom preokrenule na 14:11, a kod 15:14 napravile seriju 6:0, otišle na 21:14 i s 25:19 poravnale. U trećem su Kaštelanke početno 3:1 vodstvo naših igračica preokrenule u 8:3 i odličnom igrom otišle na velikih 19:9. Imale su u završnici seta i 22:11, a Karlovčanke su ublažile gubitak seta na 25:16.

Karlovčanke bile na rubu poraza u četvrtom setu, ali napravile veliki preokret i odvele utakmicu u peti

Vodile su domaće u četvrtom setu 16:11, a potom i 21:15 i činilo se da će dvoboj riješiti u četiri seta. Međutim, na servis Pavlaković Karlovčanke rade veliku seriju 7:0, preokreću na 23:21 te iskorištavaju drugu set loptu za 25:23 i odvode susret u odlučujući set. A u njemu su ‘Kelteksice’ povele 5:3, ali su odmah domaće okrenule na 6:5 i došle do 10:7. Karlovčanke su poravnale na 10:10, ali kod 11:11 Kaštelanke uzimaju tri ključna poena i dolaze do tri meč lopte. Dvije su naše igračice uspjele spasiti, ali ne i treću, pa su domaće s 15:13 došle do bodova.

Nakon 8. kola Kelteks zauzima 6. mjesto ljestvice s 8 bodova, a u sljedećem kolu dočekuje aktualnog prvaka, zagrebačku Mladost. Zagrepčanke, koje su inače vrlo dominantne u ligi, danas su za dlaku izbjegle domaći poraz od Ribole Kaštele i to 3:0 u setovima. Kaštelanke su imale 2:0 u setovima i 24:22 u trećem, ali ‘mladostašice’ su se uspjele spasiti i na kraju pobijediti s 3:2.