Radio Mrežnica
KUGLANJE Podijeli

Denis Velimirović osvojio 3. mjesto u svojoj kategoriji na jakom međunarodnom turniru u Sarajevu

Slavko Kralj, drugi predstavnik Sportskog društva slijepih 4 rijeke, zauzeo je 10. mjesto u svojoj kategoriji.

Denis Velimirović, član Športskog društva slijepih 4 rijeke, osvojio je 3. mjesto u kategoriji B1 na 13. Međunarodnom šestoaprilskom turniru u kuglanju za slijepe ‘Dan grada Sarajeva’.

Turnir je organiziralo Sportsko drušvo slijepih i slabovidnih kantona Sarajevo, održava se od 1980. godine, a međunarodni karakter ima od 2009. godine. Nastupili su kuglači iz Njemačke, Slovačke, Slovenije, Hrvatske, Srbije te Bosne i Hercegovine, natjecanje se odvijalo u ekipnoj (12 ekipa) i pojedinačnoj konkurenciji (63 kuglača), a iz Hrvatske su bacali kuglači iz Rijeke, Zagreba, Koprivnice, Požege, Osijeka i Karlovca. Najmasovniji je to turnir ove vrste u Europi, ujedno i jedan od najjačih po kvaliteti igrača, a mnoge su ga države iskoristile za izbor svojih reprezentativaca za Europsko prvenstvo slijepih i slabovidnih osoba, koje će se od 27. svibnja do 2. lipnja ove godine održati u Apatinu u Srbiji.

Športsko društvo slijepih 4 rijeke predstavljali su Denis Velimirović i Slavko Kralj s trenerom Zdravkom Cegurom. Velimirović je u kategoriji B1 osvojio odlično 3. mjesto, dok je Kralj u kategoriji B3 bio deseti.