23C° Duga Resa

21C° Ogulin

23C° Ozalj

22C° Slunj

Derbi u Lučkom bez pobjednika: Karlovac 1919 u završnici izvukao bod, ali ima za čime žaliti

Izjednačujući pogodak za ‘plavo-bijele’ postigao je Borna Pausić u 84. minuti na ubačaj Zvonka Pamića.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Lučkom, u derbi susretu 29. kola Treće hrvatske lige Središte, odigrali neodlučeno 1:1 s domaćom momčadi Lučkog.

Kazao je trener Igor Pamić u najavi dvoboja da se moraju postaviti kao prava momčad i pokušati pobijediti. Postavili se jesu, ali uzeli tri boda nisu, ponajprije zbog slabe realizacije. Gledajući svih 90 minuta, ‘plavo-bijeli’ su imali više od igre i češće prijetili, ali nedostajalo je preciznosti. Pa je karlovački strateg na kraju susreta morao biti zadovoljan i bodom jer u vrlo nervoznoj i ratničkoj utakmici lako su mogli ostati potpuno praznih ruku.

Za Karlovac 1919 su u derbi krenuli Gudelj na vratima, Ribar, Pausić, Knezović i Marinić u zadnjoj liniji, Zavalić, Pribanić i Zvonko Pamić u sredini te Čakarić, Mandura i Medynskyi prema naprijed. Naša momčad dobro je ušla u utakmicu, imala inicijativu, napadala, no domaći su poveli iz prvog ozbiljnijeg napada. U 16. minuti probili su po lijevoj strani i ubacili, a Marko Brekalo je s desetak metara savladao nemoćnog Gudelja. Karlovčani su u prvih 45 minuta uputili 6-7 udaraca prema Razumu, ali niti jedan nije išao u okvir.

U poluvremenu su u svlačionici ostali Medynskyi i Pribanić, a u nastavak su krenuli Olmo i Matyazh. Domaća je momčad u drugom dijelu susreta uputila samo jedan udarac prema vratima Gudelja, a Karlovac 1919 je tražio izjednačenje. Veliku priliku za poravnanje prokockao je Zvonko Pamić, koji se našao oči u oči s Razumom, ali je pucao preko gola. U 66. minuti Laštro je zamijenio Marinića, a u 71. Sušilović Čakarića. I kada smo se pobojali da će izostanak realizacije Karlovčane koštati poraza, ipak su uspjeli poravnati i doći do boda. U 84. minuti Zvonko Pamić je ubacio iz slobodnog udarca, a Borna Pausić glavom zatresao mrežu domaćina. U 90. minuti Vratarić je ušao umjesto Ribara, a Bubnić je kod domaćina zaradio drugi žuti karton zbog prigovora, no ostalo je premalo vremena da ‘plavo-bijeli’ eventualno iskoriste brojčanu nadmoć.

U sljedećem kolu, u subotu od 19 sati, Karlovac 1919 na Čavlekovom stadionu dočekuje petrinjsku Mladost.