11C° Karlovac

11C° Duga Resa

11C° Ozalj

10C° Slunj

Desetak minuta prave obrane bilo dovoljno rukometašima Karlovca da dođu do pobjede nad Kozalom

U domaćem sastavu najraspoloženiji su bili Begić s 8 te braća Smojver s po 7 pogodaka.

KARLOVAC – Rukometaši Karlovca ostvarili su večeras na parketu Sportske dvorane novu pobjedu u Prvoj hrvatskoj ligi Jug. U odgođenoj utakmici 9. kola nadigrali su momčad Kozale rezultatom 38:31.

Nije trenerica Tatjana Rašić vjerojatno imala pretjerano puno hvale za svoju momčad nakon susreta, ali isprekidani natjecateljski ritam očito je učinio svoje. Karlovački rukometaši preskočili su prošlotjedno gostovanje u Splitu i to se odrazilo na večerašnju predstavu. Oscilirali su u igri, posebno u obrambenoj fazi, po kojoj su prepoznatljivi, međutim bilo im je dovoljno desetak minuta prave igre u obrani da usmjere utakmicu na svoj mlin. To razdoblje dogodilo se u završnici prvog poluvremena, kada su stvorili rezultatsku prednost i onda je bez problema održali u nastavku susreta.

U 8. minuti pogotkom Begića Karlovac je poveo 6:3, ali u 11. Riječani su se primakli na 7:6. Sve do 18. minute i rezultata 11:10 mučili su se domaći, a onda su posložili obranu, zatvorili prilaze Radočaju i serijom 4:0 otišli na 15:10. U posljednjoj minuti prvog poluvremena imali su i +7 (20:13), no gosti su poentirali u posljednjim sekundama za odlazak na odmor s 20:14.

Nepunih šest minuta u nastavku trebalo je Karlovčanima da dođu do +8 (24:16), no sredinom drugog dijela malo su se previše opustili pa su Riječani u 48. minuti smanjili na 28:24. Dva uzastopna pogotka Mrljaka došla su u pravo vrijeme, domaći su digli prednost na +6 i u posljednjih deset minuta bez problema sačuvali vodstvo i upisali nova dva boda.

Filip Begić ponio je naslov najboljeg strijelca susreta s 8 pogodaka, braća Smojver dala su po 7, Mrljak 5, Bačić 3, Capan i Crnković po 2, a Horvat, Bosiljevac, Hrvojević i Magdić po 1 gol. Radočaj je prikupio 10, a Domjančić 3 obrane.

Na trenutnoj ljestvici Karlovac je na 2. poziciji sa 16 bodova, dva manje i utakmicom manje od vodećeg Trogira. Ukoliko sljedećeg tjedna ne bude dogovoreno odigravanje odgođene utakmice u Splitu s momčadi Balić & Metličić, karlovački će rukometaši na zasluženu zimsku stanku.

Rukometaši Karlovca poraženi u Sesvetama, ali vrlo dobro parirali domaćem premijerligašu