25C° Duga Resa

24C° Ogulin

25C° Ozalj

24C° Slunj

Desetkovane ‘školarke’ upisale novi domaći poraz, bodove odnijela zagrebačka Lokomotiva II

U domaćem sastavu Bačić je postigla 6, a Peretić i Korać po 5 pogodaka.

KARLOVAC – Rukometašice Škole rukometa Karlovac večeras nisu uspjele doći do prvih ovosezonskih bodova u Drugoj hrvatskoj ligi Zapad. U odgođenoj utakmici 2. kola, odigranoj u Sportskoj dvorani, poražene su od zagrebačke Lokomotive II rezultatom 29:24.

Prava je šteta što su ‘školarke’ večeras bile jako oslabljene neigranjem kapetanice Vuković te Medved i Čović, jer usuđujemo se tvrditi da bi u kompletnom sastavu vrlo vjerojatno došle do bodova protiv ovakvog izdanja zagrebačke ekipe. Naime, i u tako okrnjenom sastavu pružile su dobar otpor gošćama, koje nisu odigrale ništa posebno, ali izostanak Vuković jako se osjetio u napadačkom dijelu igre. Trener Keča jednostavno nema pravu zamjenu za kapetanicu na poziciji srednjeg vanjskog i zato večeras igra u napadu nije bila tečna, nego se više oslanjala na pojedinačne poteze pojedinih igračica, a to su Zagrepčanke znale iskoristiti. Veću minutažu danas su zbog izostanaka dobile Korać i Peretić, koje svakako treba pohvaliti jer su odigrale vrlo hrabro i motivirano, a nikako iz pohvala ne smijemo izostaviti ni Petru Bačić, koja je svojom individualnom kvalitetom rješavala teške situacije u napadu.

Keča je u utakmicu krenuo s mladom Krznarić na srednjem vanjskom, no vrlo brzo se pokazalo da to nije dobitna kombinacija pa je na tu poziciju prebacio Stepić, a na crtu stavio Korać, što je funkcioniralo puno bolje. Zagrepčanke su na početku povele 4:1, a u 13. minuti povećale su prednost na 7:2. U 28. minuti imale su i +6 (14:8), no Karlovčanke su pogocima Španić i Korać do odmora uspjele smanjiti na 14:10.

Dva uzastopna gola zabile su gošće na početku nastavka i opet otišle na 6 razlike (16:10), a domaće su u 40. minuti smanjile na 18:14. Još neko vrijeme držale su Zagrepčanke 5-6 golova viška, no razdoblje igre od 43. do 54. minute pripalo je ‘školarkama’, koje su došle na -3 (24:21). Nažalost, malo brzopletosti u igri domaće ekipe gošće su tada sjajno iskoristile, u razmaku od samo 15 sekundi postigle dva pogotka, podigle prednost na 26:21 i usmjerile susret na svoju stranu.

Petra Bačić sa 6 pogodaka bila je prvi strijelac domaće ekipe, Peretić i Korać su dale po 5, Stepić i Kučinić po 3, a Španić 2 gola. Vratarka Keča upisala je 11 obrana.

Nakon 2. kola Karlovčanke zauzimaju 7. mjesto ljestvice bez bodova, a u subotu gostuju kod trećeplasirane ekipe Ivanića.

Vojnić ’95 u prijateljskom dvoboju u Zvečaju nadigrao županijskog ligaša Mrežnicu