12C° Ozalj

Desetkovani Karlovac 1919 na otvaranju Treće lige Središte na ‘Čavleku’ minimalno poražen od Ponikvi

Pogodak za pobjedu gostiju postigao je Lovro Banovec u 74. minuti.

KARLOVAC – Nogometaši Karlovca 1919 večeras su na Čavlekovom stadionu, u dvoboju 1. kola Treće hrvatske lige Središte, poraženi od zagrebačkih Ponikvi rezultatom 1:0.

Zbog već poznate situacije s koronavirusom, a i suspenzija s kraja prošle sezone, trener Matija Štefančić na otvorenju prvenstva nije mogao računati na čak osmoricu igrača pa je plan bio odigrati oprezno i pokušati izboriti bod. I taj plan funkcionirao je do 74. minute, kad su gosti ipak savladali Bermanca za, na koncu će se pokazati, sva tri boda i veliko slavlje. Izostanak tako velikog broja bitnih igrača u karlovačkim redovima, dojma smo, djelovao je i na psihološku stabilnost onih koji su večeras zaigrali. Bili su prilično bojažljivi, dosta spori u protoku lopte, a nedostajalo je i samopouzdanja. Zagrepčani su se pokazali kao kvalitetan protivnik, zadnjih dvadesetak minuta, vidjelo se, imali su i više snage od domaćih, opasno su prijetili iz kontranapada i iskoristili svoju priliku.

Uz već spomenutog Bermanca na vratima, Štefančić je večeras izveo na travnjak Basara, Pausića, Vratarića i Johu u zadnjoj liniji, Popovačkog, Ramića i Mamića u veznom redu te Kurečkog, Turkalja i Pahanića prema naprijed. Prvih petnaestak minuta proteklo je u vrlo opreznoj igri i ispitivanju snaga, a onda je Karlovac dva puta priprijetio. U 17. minuti Ramić je odigrao lijepi dupli pas s Basarom, došao do ruba kaznenog prostora, opalio, ali Orlović je bio siguran. Dvije minute kasnije Ramić je izborio slobodni udarac na dvadesetak metara. Bila je to odlična pozicija za dobrog pucača poput Johe, no njegov udarac ljevicom završio je preko grede. U 25. minuti Joha je dobro ubacio s lijeve strane, Kurečki je nadskočio svog čuvara, ali njegov udarac glavom Orlović je zaustavio. Pet minuta kasnije domaća obrana nije dobro očistila pred svojim golom, lopte se dokopao Lojber, no opalio je s ruba kaznenog prostora preko grede. Posljednju polupriliku za Karlovčane ubilježili smo u 41. minuti, kada je Turkalj gurnuo loptu lijevo za Popovačkog, ovaj dobro ubacio, ali Kurečki je bio prekratak.

U 52. minuti Mamić je finom dubinskom loptom izbacio u trk Kurečkog, ovaj je povukao još par koraka i pucao iskosa s desne strane, ali pored suprotne vratnice. Veliku priliku imali su gosti u 59. minuti. Odigrali su kontru, Bartolić je s desne strane ubacio oštru loptu u kazneni prostor domaćih, ali je udarac Brajka iz vrlo dobre pozicije otišao preko gola. Minutu kasnije gosti ponovo prijete iz protunapada, kojeg Banovac završava udarcem sa 17-18 metara pored vratnice. U 65. minuti odličnu priliku imao je Karlovac 1919. Mamić je pokrenuo protunapad, gurnuo loptu za Turkalja, ovaj je s lijeve strane ušao u kazneni prostor, poslužio Pahanića, koji je bio sam na udarcu na rubu kaznenog prostora, ali je opalio pored vratnice. U 71. minuti Miklečić je uputio vrlo neugodan udarac s distance, kojeg je Bermanec odbio u korner, a nakon ubačaja Bagarića iz kuta, Brajko iz jako dobre situacije s par metara glavom puca preko grede. Trenutak odluke dogodio se u 74. minuti. Lopta je u napadu gostiju stigla do Lovre Banovca, koji je opalio s ruba kaznenog prostora. Netko od domaćih, u želji da blokira udarac, malo je zahvatio loptu, no dovoljno da ona poprimi neugodnu putanju i zavši pod gredom Bermančevih vratiju za 0:1. Četiri minute nakon primljenog pogotka Štefančić je iz igre izvadio Kurečkog, Pahanića i Pausića i ubacio Šaku, Mihalića i Šprajcera, a ovaj potonji mogao je poravnati u 81. minuti. Turkalj je primio loptu u kaznenom prostoru, ogradio se i gurnuo za Šprajcera, ovaj pucao i pogodio vratnicu! U sudačkoj nadoknadi prvo je Markušić za goste iskosa s lijeve strane pogodio vanjski dio mreže, a na drugoj strani je Turkalj ušao u kazneni prostor i pucao iskosa s lijeve strane u prvi kut, ali Orlović je odbio u korner.

Desetkovani Karlovac 1919 tako na otvaranju prvenstva nije uspio ostvariti pozitivni rezultat, a neće mu sigurno biti lako niti sljedećeg vikenda u Zagrebu, na gostovanju kod Trešnjevke. Iako će se neki igrači vratiti u sastav, i dalje neće biti kompletan.

Aquaestil otvorio nastup u Europskom kupu uvjerljivom pobjedom nad portugalskim Uniaom Sebastianenseom