Dinamo i Osijek peti puta zaredom finalisti Čavlekovog turnira, Karlovac 1919 igra sa slovenskom Murom za sedmo mjesto
Lokomotiva je povela protiv Osijeka 2:0, no Osječani su u nastavku utakmice preokrenuli na 4:2 i ponovo se plasirali u finale.
Nogometaši zagrebačkog Dinama i Osijeka igrat će sutra u finalu 13. izdanja Međunarodnog U16 turnira ‘Branko Čavlović Čavlek’ i bit će to njihovo peto uzastopno finale na karlovačkom turniru.
Branitelju naslova i deseterostrukom osvajaču ‘Čavleka’, zagrebačkom Dinamu, bio je dovoljan i bod u današnjem ogledu zadnjeg kola grupne faze s Rijekom da uđe u finale. No, ‘plavi’ su bili vrlo uvjerljivi, slavili sa 4:0 te s maksimalnim učinkom i bez primljenog pogotka otišli u obranu naslova. U drugom susretu skupine ‘Korana’ Hrvatska dijaspora je s glatkih 6:1 nadigrala slovensku Muru.
U skupini ‘Kupa’ zagrebačka Lokomotiva i Osijek u međusobnom su ogledu odlučivali o putniku u finale. ‘Lokosima’ je odgovarao i neodlučen ishod, krenuli su odlično i poveli 2:0, ali u nastavku utakmice Osječani su preokrenuli na 4:2 i prošli u finale. Sarajevski Željezničar je u Dugoj Resi s minimalnih 1:0 pobijedio Karlovac 1919 pa će domaći sutra igrati s Murom za 7. mjesto.

Raspored utakmica – subota, 3. kolovoza
11:00 Karlovac: Mura – Karlovac 1919 (za 7. mjesto)
11:00 Duga Resa: Rijeka – Željezničar (za 5. mjesto)
17:45 Karlovac: Hrvatska dijaspora – Lokomotiva (za 3. mjesto)
19:00 Karlovac: Dinamo – Osijek (finale)
(autor: Gordan Tomičić)