2C° Ogulin

-0C° Ozalj

0C° Slunj

Dinamo i osmi puta uzeo pobjednički pehar Čavlekovog turnira

Zagrepčani su u današnjem finalu, nakon raspucavanja jedanaesteraca, s 5:3 pobijedili momčad Osijeka.

KARLOVAC – Nogometaši Dinama osvojili su naslov pobjednika jubilarnog 10. međunarodnog U16 turnira ‘Branko Čavlović Čavlek’, obranili titulu osvojenu prošle godine i po osmi puta spremili pobjednički pehar u svoje vitrine.

Iako su se ‘prošetali’ do finala sa četiri glatke pobjede i ukupnom razlikom pogodaka 16:0, do novog naslova došli su tek nakon raspucavanja jedanaesteraca. Osijek se pokazao ravnopravnim suparnikom, bio čak i bolji u prvom poluvremenu, ali u udarcima s bijele točke previše dekoncentriran. Slavonci su poveli u 26. minuti prekrasnim pogotkom Tina Polića, koji je presjekao jedan napad Dinama i onda s ruba kaznenog prostora neobranjivo pogodio gornji desni kut Zadre. Imali su Osječani i poništen pogodak u 20. minuti zbog zaleđa i nakon prvih 30 minuta činilo se da bismo na listi pobjednika turnira mogli dobiti novo ime. Međutim, u nastavku su Zagrepčani preuzeli inicijativu, pritiskali i u 47. minuti preko Viktora Kanižaja došli do poravnanja. Do kraja dvoboja više nije bilo izglednih prilika pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

U prvoj seriji Duvnjak je zabio za Dinamo, a Marković pucao pored vratnice. Potom su Brekalo i Sabo bili precizni, a onda je Kanižajev udarac zaustavio Kolić. Međutim, uzvratio je odmah Zadro obranom Šimičićevog udarca. U četvrtoj seriji pogodili su Mihalić i Milošević, a onda je u petoj seriji Rozić zabio za konačnih 5:3 i pobjedu Dinama.

Naslov najboljeg igrača turnira ponio je kapetan Dinama Tomislav Duvnjak, njegov suigrač Bartol Barišić sa četiri je pogotka bio najbolji strijelac, a titula najboljeg vratara otišla je u ruke Osijekovog Franka Kolića.