6C° Duga Resa

9C° Ogulin

6C° Ozalj

6C° Slunj

Dinamo u vrlo jakom sastavu istrčao na ‘Čavlek’ i glatko prošao u osminu finala Kupa

Dva pogotka za ‘modre’ zabio je Kadzior, a po jedan Oršić, Petković, Šitum, Atiemwen i Gavranović.

KARLOVAC – Nogometaši Karlovca 1919 danas su na pomoćnom igralištu Čavlekovog stadiona, u utakmici 1. kola Hrvatskog kupa, ugostili zagrebački Dinamo i očekivano izgubili. Aktualni prvak Hrvatske slavio je s uvjerljivih 7:0.

Trener Dinama Nenad Bjelica ostvario je ‘varaždinske’ prijetnje i pred gotovo dvije tisuće karlovačkih ljubitelja nogometa izašao s vrlo jakom, gotovo europskom postavom. U odnosu na utakmicu s Atalantom nije bilo Dilavera, a Livaković i Theophille Catherine su bili na klupi. Zagorac je bio na vratima, Stojanović i Leovac na braničkim pozicijama, Perić i Ademi na stoperima, u sredini Moro, Olmo i Šitum, a naprijed Kadzior, Petković i Oršić. U karlovačkom sastavu nije bilo samo ozlijeđenog Kurečkog pa je Matija Štefančić ‘plavima’ suprotstavio Jurića-Baru na vratima, Prpića i Vinskog na braničima, Magdića i Jakovića na stoperima, u sredini su igrali Daniel Marinić, Mićunović i Mamić, a naprijed Turkalj, Novinić i Joha.

Dinamo je od prve do zadnje minute susreta očekivano dominirao i odigrao upravo onoliko koliko mu je trebalo da iz Karlovca odnese uvjerljivu pobjedu. Domaći su prikazali borbenost i zalaganje, imali čak i jednu vrlo dobru priliku, no na koncu ipak nisu uspjeli postići počasni pogodak.

Bjeličine trupe su krenule vrlo ozbiljno i već u 9. minuti povele. Stojanović je ubacio s desne strane, Petković primio i dao povratnu loptu za Poljaka Kadziora, a ovaj matirao nemoćnog Jurića-Baru. Minutu kasnije karlovački vratar brani veliku priliku Oršiću, ali u 11. minuti Dinamovo krilo ipak zabija za 2:0 nakon gužve pred golom koja se stvorila poslije ubačaja iz kuta. U 13. minuti Karlovac 1919 je imao najbolju priliku na utakmici. Turkalj je bio sam na drugoj vratnici, pucao glavom, ali Zagorac je obranio. U 24. minuti vidjeli smo krasan pokušaj Petkovića škaricama, ali pored gola, a dvije minute kasnije Perić je odlično pucao glavom, ali Jurić-Bare još bolje ‘izvadio’ loptu ispod grede. U 37. minuti domaći vratar je pogriješio u dodavanju, Kadzior je presjekao loptu i pucao, ali se Jurić-Bare obranom iskupio za pogrešku. U samoj završnici prvog dijela Dinamo je stigao do nova dva pogotka. U 43. minuti Pajač je dosudio kazneni udarac nakon prekršaja nad Olmom (iako je u prvi mah pustio prednost), a Petković je bio siguran s bijele točke, a u 45. se Šitum najbolje snašao nakon još jedne gužve pred domaćim golom i pogodio za 0:4.

U nastavku je prvi zaprijetio Novinić za domaće, ali njegov udarac s dvadesetak metara bio je lak plijen za Zagorca. U 55. minuti Kadzior je krasnim udarcem s ruba kaznenog prostora povisio na 0:5 i onda je Bjelica iz igre povukao Olma i Petkovića i ubacio Majera i Gavranovića. Dinamo je i dalje dominirao, stvarao prilike, ali rezultat na semaforu nije se mijenjao sve do 81. minute, kada je Oršić asistirao Atiemwenu za 0:6. Ubilježili smo nakon toga dobre pokušaje Gavranovića i Kadziora, ali oba puta Jurić-Bare je dobro intervenirao. Konačnih 0:7 postavio je u posljednjoj minuti Gavranović iz kaznenog udarca, kojeg je izborio Atiemwen.

Dinamo tako očekivano ide u osminu finala Hrvatskog kupa, a Karlovac 1919 vraća se obavezama u Četvrtoj ligi Središte. U subotu Štefančićeva momčad gostuje kod posljednjeplasiranog Lukavca i nastojat će novom pobjedom sačuvati 1. mjesto ljestvice.

Karlovac II ubilježio uvjerljiv poraz u Rijeci od Zameta II: Požegina momčad jako pala u drugom poluvremenu