10C° Ogulin

11C° Ozalj

11C° Slunj

Sport KARATE Podijeli

Dino Povrženić obranio naslov državnog prvaka i izborio nastup na Europskom prvenstvu u Bakuu

Aktualni prvak u kategoriji do 60 kg upisao je dvije pobjede i uzeo zlatno odličje.

Dino Povrženić, karatist Karlovca 1969, obranio je naslov seniorskog državnog prvaka u kategoriji do 60 kg na Prvenstvu Hrvatske održanom u subotu u Zagrebu i izborio nastup na Europskom prvenstvu u Azerbajdžanu.

Aktualni prvak Hrvatske u spomenutoj kategoriji u polufinalu je s 3:0 bio bolji od Jakova Fembera iz Samobora, a potom istim rezultatom u finalu od Vladimira Gašpara iz Mladosti iz Ivanić-Grada i obranio naslov. Bio je to posljednji kvalifikacijski turnir za Europsko prvenstvo, koje će se održati u Bakuu u Azerbajdžanu sredinom ožujka, a Povrženić je osvajanjem zlatnih medalja na Prvenstvu Hrvatske i Croatia Openu te bodovima sa svih ostalih turnira izborio nastup na europskoj smotri.

Petra Stojković je u kategoriji do 61 kg u prvom kolu bila slobodna, a u četvrtfinalu je s 2:0 poražena od kasnije finalistice Lucije Čatlak iz zagrebačke Hercegovine. U repasažnoj borbi za brončano odličje izgubila je rezultatom 1:0 od Marine Barac iz Zameta i zauzela 5. mjesto.