Radio Mrežnica
Podijeli

Divljaci polomili javore na Ruskom putu

Riječ je o mladim stablima javora koji su polomljeni tijekom vikenda, a Zelenilo je podnijelo prijavu policiji. Šteta je šest tisuća kuna.

Inače, posljednja devastacija mladih stabala je bila u svibnju 2015. godine na Šetalištu dr. Franje Tuđmana kad je polomljeno sedam mladih stabala lipe i kestena..
Jedna od temeljnih vrijednosti našeg grada je hortikulturna uređenost javnih zelenih površina. Potvrda tome je i činjenica da je Zelenilo u posljednjih nekoliko godina posadilo više od tisuću komada mladih stabala diljem grada.
I ovom prilikom pozivamo sugrađane na suradnju i ukoliko primijete ovakve ili slične devastacije neka ih odmah prijave policiji, komunalnom redaru ili nama u Zelenilo. Kao što je poznato, za uzgoj stabla treba mnogo godina njege i brižnog rada, a vandali taj trud unište u tren oka, poručuju iz Zelenila.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više