18C° Duga Resa

17C° Ogulin

17C° Ozalj

17C° Slunj

Dobra večer, Superligo! Karlovčanke pobjedom nad Don Boscom osigurale plasman u elitni rang hrvatske ženske odbojke

Tri kola prije kraja prvenstva karlovačke su odbojkašice zadržale nedostižnih 10 bodova prednosti pred pulskim Velim Vrhom, koji im je do večerašnjeg susreta bio jedini konkurent za plasman u viši rang.

KARLOVAC – Odbojkašice Karlovca osigurale su plasman u Superligu, elitni razred hrvatske ženske odbojke! Večerašnjom 3:0 pobjedom nad Don Boscom, tri kola prije kraja prvenstva zadržale su nedostižnu prednost pred Velim Vrhom, koji je uoči ovog kola ostao jedini konkurent za plasman u viši rang.

Karlovačke su odbojkašice sa zagrebačkom ekipom vrlo često igrale neizvjesne utakmice u pet setova pa je trener Goran Zec u najavi susreta kazao da se ne bi začudio da i večeras bude tako. Međutim, njegove su igračice odigrale sjajnu utakmicu, borbeno i motivirano od prvog do zadnjeg poena, i Zagrepčanke večeras jednostavno nisu imale ni najmanje šanse ugroziti karlovačko slavlje. Nakon prvog seta, u kojem je Don Bosco pružio nešto jači otpor, u sljedeća dva Karlovčanke su ga ‘otpuhale’ s parketa i suvereno došle do pobjede.

Odlično su domaće otvorile utakmicu i povele 8:3, ali su onda malo stale i Zagrepčanke su preokrenule na 11:8. Kod 13:10 trener Zec minutom odmora zaustavlja nalet gošći, Karlovčanke preokreću rezultat na 15:14 i odlaze na 19:16. S 22:17 domaće ulaze u samu završnicu seta, a nakon smanjenja gošći na 23:19, Ella Badanjak s dva odlična napada donosi karlovačkoj ekipi prvi set (25:19).

Drugi set Karlovčanke su otvorile vodstvom 6:2 i brzo pobjegle na 11:3. Potpuno su dominirale terenom, sjajno igrale u obrani i napadu te stigle do 23:11. Barić je sjajnim blokom donijela set loptu, na koju je domaći blok još jednom odlično reagirao za 25:11 i 2:0 u setovima.

Treća dionica utakmice bila je vrlo slična drugoj. Vidjelo se da su domaće igračice maksimalno ‘nabrijane’ i da će Zagrepčanke teško parirati. Povele su Karlovčanke 7:2, otišle na 17:11 i stigle u završnicu seta s 23:14. Tjaša Malnar je odličnim servisom donijela meč loptu, a nakon poena gošći za 24:15, Melani Brita Luketić je prebacila preko mreže neugodnu loptu, na koju su Zagrepčanke pogriješile za konačnih 25:15 i veliko slavlje domaćeg tabora.

Tri kola prije kraja prvenstva Karlovac je ostao na 2. mjestu ljestvice sa 45 bodova, koliko ima i vodeća Mladost II uz utakmicu manje, ali ga do kraja sezone više niti jedan konkurent za plasman u Superligu ne može dostići.