12C° Ozalj

Dubovac-Gaza i Ogulin pobjedama otvorili novu sezonu u Drugoj hrvatskoj ligi Zapad

Karlovčane je do pobjede predvodio Luka Kordić s 8, a Ogulince Antonio Drašković s 10 pogodaka.

Rukometaši Dubovca-Gaze i Ogulina uspješno su otvorili novu sezonu u Drugoj hrvatskoj ligi Zapad. Karlovčani su u Sportskoj dvorani pobijedili riječki Trsat 30:29, a Ogulinci u svojoj dvorani momčad Selca s uvjerljivih 37:19.

Karlovčani su odigrali utakmicu s dva potpuno različita poluvremena. U prvom su bili vrlo raspoloženi u napadu i dobri u obrani, pa su na odmor odnijeli velikih 20:11. Činilo se da će nastavak biti samo formalnost, no trener Prezelj je u drugom poluvremenu dao priliku igračima s klupe, koji se baš i nisu iskazali. Riječani su počeli topiti prednost karlovačkih rukometaša i u 53. minuti poravnali na 27:27. Još dva minimalna vodstva domaćina gosti su anulirali, a onda je Kordić na početku posljednje minute zabio za 30:29. Riječani su imali napad i priliku za osvajanje boda, ali ga nisu uspjeli realizirati.

Luka Kordić s 8 pogodaka bio je prvo ime domaće ekipe, Bešenić je dao 5, Luketić i Ćelić po 4, Mandić 3, Matija Belavić 2, a Vučić, Milovac, Bajrić i Boka po 1 gol.

Ogulinci bez problema do uvjerljive pobjede nad Selcem

Ogulinci nisu imali nikakvih problema sa slabašnim Selcem. Razlika u kvaliteti bila je obilato na strani momčadi trenera Kosanovića, koja je, nakon dvadesetak minuta igre, kad su gosti počeli padati snagom, uzela konce utakmice u svoje ruke i došla do uvjerljive pobjede. Gosti su se držali do rezultata 7:6, a onda su Ogulinci napravili seriju 9:0 i rezultatom 17:8 otišli na odmor. U nastavku je prednost domaćina samo rasla, do konačnih glatkih +18.

Antonio Drašković s 10 pogodaka bio je najbolji strijelac utakmice, Gašparović i Andrija Poljak su dali po 5, Kosanović 4, Mihelić, Puškarić i Marko Poljak po 3, Brozović 2, a Denis Stipetić i Porubić po 1 gol.

Karlovac II sutra od 12 sati gostuje u Rijeci kod Zameta II.

Aquaestil otvorio nastup u Europskom kupu uvjerljivom pobjedom nad portugalskim Uniaom Sebastianenseom