-5C° Ogulin

-3C° Ozalj

-5C° Slunj

Dubovac-Gaza nadigrala pulsku Verudu i došla do prvih ovosezonskih bodova

U domaćoj ekipi istaknuli su se Luka Kordić sa 7 pogodaka i Matko Horvat sa 17 obrana.

KARLOVAC – Rukometaši Dubovca-Gaze večeras su na parketu Sportske dvorane došli do prvih ovosezonskih bodova u Drugoj hrvatskoj ligi Zapad. U utakmici 6. kola nadigrali su momčad Verude iz Pule rezultatom 33:25.

U dosadašnja četiri ligaška poraza Karlovčane je ponaviše koštala loša realizacija pa je trener Dino Prezelj priželjkivao da njegovi igrači večeras konačno prikažu i pravo lice u napadačkoj fazi igre. Iako su i u večerašnjem susretu promašili 6-7 čistih situacija za pogodak, sveukupno gledajući puno bolje su odigrali u napadačkoj fazi igre, što im je, uz dobro obrambeno izdanje, donijelo prvu prvenstvenu pobjedu. Za karlovačku momčad večeras je debitirao Sven Gojsović, sin karlovačkog trenera na dugogodišnjem radu u Njemačkoj Nenada Gojsovića – Steke, a vrlo raspoložen na vratima bio je Matko Horvat sa 17 obrana.

Karlovački su rukometaši dobro ušli u utakmicu, poveli 4:1 i držali 3-4 pogotka prednosti. U 20. minuti Puljani su se primakli na pogodak zaostatka (8:7), na -1 bili su i kod rezultata 10:9, ali završnica prvog dijela ipak je pripala domaćima, koji su na odmor odnijeli pet golova viška (16:11). Većim dijelom nastavka Karlovčani su u potpunosti kontrolirali susret, no u 46. minuti gosti su se ponovo rezultatski primakli (22:20). Matija Belavić i Delač su svojim pogocima ponovo domaće odvojili na +4, vratili sigurnost pa je Prezeljeva momčad do kraja susreta ‘podebljala’ pobjedu.

Prvi strijelac karlovačke momčadi bio je Luka Kordić sa 7 pogodaka, Ćelić i Mandić su dali po 5, Matija Belavić 4, Luketić i Gojsović po 3, a Matijašić, Marić, Boljkovac, Bajrić, Cvitanović i Delač po 1 gol.

Utakmice Ogulina i 28. aprila te Karlovca II i Rovinja odgođene su zbog situacije s pandemijom koronavirusa.

U sljedećem kolu Ogulin gostuje u Gospiću, Karlovac II u Rijeci kod Zameta II, a Dubovac-Gaza u Rovinju.