-2C° Duga Resa

-0C° Ogulin

-3C° Ozalj

-1C° Slunj

Duga Resa 1929 domaćom pobjedom nad Dobrom osvojila jesenski naslov, Vatrogasac uvjerljivo poražen u Rečici

Dugorešani su minimalno slavili nad gostima iz Svetog Petra i potvrdili titulu najboljih u polusezoni.

Nogometaši Duge Rese 1929 jesenski su prvaci Prve županijske lige. U današnjim utakmicama 14. kola, posljednjeg u prvom dijelu sezone, ubilježili su domaću pobjedu nad Dobrom iz Svetog Petra, dok je drugoplasirani Vatrogasac uvjerljivo poražen u Rečici.

Dugorešani su u posljednje kolo ušli s dva boda prednosti i boljom razlikom pogodaka od ‘vatrogasaca’ pa ih je samo veliko iznenađenje moglo odvojiti od jesenskog naslova. Iako su gosti iz Svetog Petra uspješno odolijevali 67 minuta, u 68. je Lesar zatresao njihovu mrežu, dovoljno za minimalnu 1:0 pobjedu i potvrdu naslova. U Rečici, u dvoboju domaće Mladosti i drugoplasiranog Vatrogasca, također nije bilo pogodaka u prvom dijelu. Međutim, u drugom poluvremenu domaćin je u potpunosti nadigrao drugoplasiranu ekipu lige, slavio sa 4:0 pa Dugorešani odlaze na zimsku stanku s pet bodova prednosti pred ‘vatrogascima’.

Iznenađenje kola priredio je Ilovac, koji je odnio sva tri boda iz Vojnića. ‘Kanarinci’ su na odmor odnijeli minimalno vodstvo, u nastavku zabili za 2:0, a domaći Vojnić ’95 uspio je samo ublažiti poraz na konačnih 2:1. Ogulin je na svom stadionu s glatkih 4:1 pobijedio Croatiju ’78 iz Žakanja i preuzeo 4. mjesto ljestvice, a na Turnju je Korana nadigrala Zrinskog iz Ozlja rezultatom 3:2 pa Ozaljčani odlaze na zimsku stanku kao posljednjeplasirana momčad lige.

Do potpunog završetka prvog dijela sezone moraju se odigrati dvije odgođene utakmice – na Turnju između Korane i Ogulina i u Ogulinu između istoimenog domaćina i rečičke Mladosti.

(foto: NK Duga Resa 1929)

NOVE PROMJENE

Stolnotenisačice, kuglačice i kuglači ipak prekidaju natjecanje, Ministarstvo ih svrstalo među individualne sportove