21C° Duga Resa

20C° Ogulin

20C° Ozalj

20C° Slunj

Talibanski borci u subotu su pretukli nekoliko prosvjednica kundacima te su pritom pucali u zrak, nastojeći nasilno rastjerali malobrojne okupljene u glavnome afganistanskom gradu Talibani pretukli i rastjerali prosvjednice koje su vikale "kruh, posao i slobodu..." U prvoj utakmici 2. kola engleskog nogometnog prvenstva Aston Villa je na svom terenu svladala Everton sa 2-1 (1-0). Domaći su poveli 2-0 golovima Ingsa (31) i Buendije (85), da bi na konačnih 2-1 autogolom smanjio bivši igrač Evertona Digne (87-ag). Ovo su prva tri boda za Aston Villu u novoj sezoni, dok je Everton i nakon dva kola bez boda. Kasnije u subotu još igraju Arsenal - Leicester City, Brighton and Hove Albion - Newcastle United, Manchester City - Bournemouth, Southampton - Leeds United, Wolverhampton Wanderers - Fulham i Brentford - Manchester United, dok će u nedjelju na teren Nottingham Forest - West Ham United i Chelsea - Tottenham Hotspur, a u ponedjeljak Liverpool - Crystal Palace. Villa srušila Everton: Lampard i dalje bez boda u novoj sezoni Promet na autocestama prema obali i unutrašnjosti odvija se uz zastoje i kilometarske kolone, a prema podacima Hrvatskog autokluba najdulja je kod Zadra i proteže se na 17 kilometara HAK upozorava: Ogromne gužve na autocestama, kolona kod Zadra duga čak 17 kilometara Jedan muškarac je nosio monitor za mjerenje otkucaja srca prije nego je zaprosio svoju djevojku u Rimu. Neposredno prije prosidbe kada je ponovio riječi u glavi, otkucaji srca dosegli su vrhunac - 130 u minuti Ovako izgleda srce muškarca u trenutku kada prosi svoju curu

Duga Resa 1929 i Slunj porazima završili sezone za zaborav

Jedini pogodak za Dugorešane postigao je Florijan Halavanić u 55. minuti.

Nogometaši Duge Rese 1929 i Slunja porazima su okončali sezone za zaborav u skupini A Četvrte lige Središte. Dugorešani su u današnjem posljednjem 30. kolu na svom stadionu poraženi od Klanjca sa 4:1, a Slunjani su u Zagrebu izgubili od Španskog sa 6:0.

‘Plavi’ su na svom stadionu ugostili četrnaestoplasiranu momčad Klanjca i imali želju pobjedom završiti prvenstvo. Međutim. odigrali su slabo prvo poluvrijeme, koje ih je stajalo poraza. Demirović, Marinić, Boljar, Brbot, Vrbanić, Stojković, Lesić, Grubešić, Halavanić, Strgar i Mance bili su u početnoj postavi. Domaći su odolijevali boljoj igri gostiju dvadesetak minuta, a onda su u kratkom razdoblju primili tri pogotka. U 22. minuti Karlo Pavlinić doveo je Klanjec u vodstvo, u 28. je Matija Trbušić povisio na 2:0, a već u sljedećoj minuti Pavlinić se svojim drugim golom pobrinuo da gosti na odmor odu s tri pogotka razlike. U nastavak je Štajduhar krenuo s Biličićem i Babićem umjesto Demirovića i Mancea, domaći su podigli razinu igre i u 55. minuti smanjili pogotkom Florijana Halavanića. Minutu kasnije Mihalić i Palajsa zamijenili su Stojkovića i Grubešića, a Pavlinić je svojim trećim pogotkom u 82. minuti postavio konačni rezultat.

Slunjani su na gostovanju kod Španskog htjeli izbjeći poraz pa da pozitivnim rezultatom završe prvenstvo, no odigrali su vrlo slabu utakmicu, bez i jedne stvorene prilike, pa su zasluženo uvjerljivo poraženi. U utakmicu su krenuli Maravić, Bauman, Piršić, Božičević, Radočaj, Sabljak, Paulić, Suša, Vidoš, Valentić i Štefanac. Već u 11. minuti domaći su poveli preko Lovre Vidovića, a u 28. Marko Tadić je povisio na 2:0. U 35. minuti Krizmanić je ušao umjesto ozlijeđenog Baumana, a dvije minute kasnije Vidović je zabio novi pogodak za odlazak domaćin na poluvrijeme s 3:0. Plečko je u nastavak krenuo umjesto Suše, Jan Pavlek je u 60. minuti zabio za 4:0, u 75. minuti Sminderovac je zamijenio Vidoša, a domaći preko Frana Kokorića povećali prednost na 5:0. Posljednji pogodak za Zagrepčane postigao je Pavlek u 88. minuti.

Iako su Dugorešani i Slunjani zauzeli posljednje dvije pozicije na ljestvici, postoji mogućnost da će ostati u ovoj ligi. Jer ona će od sljedeće sezone biti peti rang natjecanja pa će samom tom činjenicom pasti u niži rang. A prvak Prve županijske lige Vojnić ’95 mogao bi ući u ovu ligu pa bi naša županija mogla imati tri predstavnika. No, točan sastav lige znat će se kad završe sve kvalifikacije i popune se rangovi iznad ovog.