0C° Ogulin

1C° Ozalj

1C° Slunj

Duga Resa 1929 izvukla domaći bod protiv Odre, Slunj remizirao u Svetoj Klari

Pogotke za Dugorešane postigli su Borna Strgar i Patrik Mihalić, a za Slunjane Luka Požega.

Nogometaši Duge Rese 1929 i Slunja remijima su otvorili sezonu u skupini A Četvrte lige Središte. Dugorešani su na svom stadionu odigrali 2:2 s Odrom, a Slunjani 1:1 u Svetoj Klari s domaćim Poletom.

Baš kao što se trener Ante Šulentić pribojavao, dugoreške je nogometaše na startu prvenstva ‘pojela’ trema i nervoza, što ih je stajalo boljeg rezultata. U vrlo tvrdoj utakmici s malo prilika poveli su, no na koncu su u sudačkoj nadoknadi spasili bod i izbjegli domaći poraz na početku prvenstvne sezone. Utakmicu je započeo sastav Demirović, Lovrenović, Šako, Topolnjak, Joha, Polović, Halavanić, Matuzić, Popovački, Strgar i Valentić.

U 16. minuti Borna Strgar je krasnim udarcem u kut s ruba kaznenog prostora doveo ‘plave’ u vodstvo, no samo devet minuta kasnije Karlo Bundek je iskoristio pogrešku domaće obrane i poravnao pa se na odmor otišlo s 1:1. U nastavak je Šulentić krenuo s Pavlićem umjesto Lovrenovića, u 76. minuti Mihalić je zamijenio Valentića, a u 81. Matuzić je prepustio mjesto Lesiću. U 86. minuti, nakon polukontre i ubacivanja s lijeve strane, Haithem Hanachi je doveo Odru na prag pobjede, a onda su Dugorešani krenuli u napad, ubacivali duge lopte u kazneni prostor gostiju i u drugoj minuti sudačke nadoknade došli do boda. Nakon ubačaja iz kuta, Patrik Mihalić je sjajno skočio i glavom zakucao loptu u mrežu za konačnih 2:2.

Slunj doputovao u Svetu Klaru sa samo 13 igrača

Slunjani su u Svetu Klaru doputovali s već poznatim problemima – trener Dalibor Sabljak na raspolaganju je imao samo 13 igrača, ali dobro su parirali domaćinu, imali čak i solidan posjed lopte te došli do vrijednog boda. Filip Radočaj, Tin Štefanac, Bauman, Požega, Zeko, Vidoš, Turkalj, Davor Sabljak, Bićanić, Jurčević i Abrlić bili su u početnoj postavi, a domaćin je sredinom prvog dijela bio blizu pogotku, no ‘bijele’ je spasila vratnica. U zadnjih desetak minuta prvog dijela Slunjani su pali snagom, što je Polet iskoristio i preko Matije Pavlovića u 43. minuti došao do prednosti. Abrlić je glavom imao priliku za izjednačenje krajem prvog dijela, no domaći su očistili s gol-linije.

Sabljak je u 52. minuti ozlijeđenog Baumana morao zamijeniti Špoljarićem, a u 61. minuti Slunj je izjednačio. Zeko je povukao loptu do zone udarca i tukao, ona se odbila do Jurčevića, koji je poslužio Luku Požegu za 1:1. U 79. minuti ozlijedio se i strijelac Požega pa je debitirao mladi Sminderovac, domaći su napadali, stvorili par poluprilika, ali Slunjani su izdržali do kraja i upisali bod.

U sljedećem kolu Dugorešani gostuju u Zagrebu kod Prečkog, a Slunjani dočekuju momčad Golubovca.