15C° Ogulin

13C° Ozalj

Duga Resa 1929 kod kuće remizirala s Blatom, Slunj teško poražen u Odranskom Obrežu od lidera lige

Pogodak za bod Dugorešana postigao je Luka Mance u 58. minuti.

Nogometaši Duge Rese 1929 danas su na svom stadionu, u 5. kolu skupine A Četvrte lige Središte, odigrali neodlučeno 1:1 s momčadi Blata, dok je Slunj u Odranskom Obrežu poražen od vodećeg Dinama sa čak 8:0.

Nakon dvije uzastopne prvenstvene pobjede, Dugorešani su se nadali nastavku pobjedničkog niza, ali Blato se danas pokazalo kao tvrd orah. Uz Brbota, Pavlića, Lovrenovića, Vrbanića i Johu, najveći hendikep za ‘plave’ bio je izostanak prvog vratara Demirovića pa je trener Šulentić na travnjak izveo Kosa, Halavanića, Šaku, Valentića, Belavića, Topolnjaka, Mancea, Matuzića, Popovačkog, Strgara i Mihalića. U prvom dijelu domaći su stvorili tri dobre prilike, ali na odmor se otišlo s vodstvom gostiju. U 29. minuti Mislav Valenta je izbio iskosa pred Kosa i pogodio suprotni kut.

Veći dio nastavka pripao je Dugorešanima, koji su dominirali i došli do poravnanja eurogolom Luke Mancea u 58. minuti. Dugoreška ‘sedmica’ je jednu odbijenu loptu ‘stisnula’ volejem i neobranjivo pogodila gostujuću mrežu za konačnih 1:1. U 66. minuti Polović je ušao umjesto Valentića, a u 78. minuti Lesić i Marinić su zamijenili Matuzića i strijelca Mancea. Domaći su imali još dvije tri poluprilike, a kod rezultata 1:1 tražili su kazneni udarac, nakon što je Valentić gurnut s leđa u kaznenom prostoru, međutim sudac se nije oglasio.

Nemoćni Slunjani teško stradali od vodećeg Dinama

Zbog brojnih izostanaka, Slunjani su doputovali u Odranski Obrež sa samo 14 igrača. Izmoreni od dvoboja u srijedu protiv Duge Rese 1929, nadali su se da se mogu čvrstim blokom oduprijeti lideru lige i zaprijetiti mu kroz brzu tranziciju. Utakmicu su započeli Filip Radočaj, Paulić, Bauman, Požega, Darko Cindrić, Wane, Vidoš, Petar Radočaj, Davor Sabljak, Jurčević i Tin Štefanac, ali plan ‘bijelih’ pao je u vodu već u 9. minuti, kada je Borna Rebić zabio za 1:0. Dinamo je bio apsolutno bolji protivnik, Slunjani mu nisu mogli parirati niti u jednom segmentu igre pa je Darko Vučić pogocima u 22. i 38. minuti domaćima osigurao lijepu prednost na poluvremenu.

U nastavku su ‘bijeli’ dodatno pali, što je Dinamo iskoristio i do vrha im napunio mrežu. U 59. minuti Stipe Jurilj je povisio na 4:0, u 65. je Salopek ušao umjesto Vidoša, a u sljedećoj minuti je Rebić svojim drugim golom ‘podebljao’ prednost domaćih na 5:0. U 71. minuti je Valentić zamijenio Tina Štefanca, a dvije minute kasnije Antonio Lukić zabija novi pogodak za Dinamo. U 81. minuti Tomislav Janječić realizirao je kazneni udarac za 7:0, četiri minute kasnije Požegu je zamijenio Sminderovac, a konačni rezultat postavio je Deni Bencetić u 89. minuti.

Oba naša predstavnika u srijedu očekuju utakmice županijskog Kupa, a potom u subotu Duga Resa 1929 gostuje u Bedekovčini kod Tondacha, a Slunj u nedjelju dočekuje momčad Klanjca.

Rukavina i trenerica Rašić složni: Idemo u Veliku Goricu bez pritiska i nadamo se dobrom rezultatu