19C° Duga Resa

18C° Ogulin

19C° Ozalj

18C° Slunj

Duga Resa 1929 ‘pala’ kod Španskog, Slunj na svom terenu primio pet pogodaka od Straže

Dvoboj u Slunju prelomilo je isključenje vratara Maravića u 59. minuti.

Nogometaši Duge Rese 1929 i Slunja ostali su praznih ruku u današnjim utakmicama 24. kola skupine A Četvrte lige Središte. Dugorešani su s 3:0 poraženi na gostovanju kod Španskog, a Slunjani s 5:0 na svom terenu od Straže.

‘Plavima’ je danas silno nedostajao Strgar, koji je isključen u prošlom kolu protiv Zagreba, a na vrata je ponovo morao mladi Biličić. Uz njega su u dvoboj krenuli Marinić, Boljar, Stanković, Vrbanić, Belavić, Halavanić, Lesić, Novinić, Polović i Grubešić. Domaći su na odmor otišli s minimalnim vodstvom pogotkom Marka Tadića u 26. minuti. Trener Štajduhar u poluvremenu je u svlačionici ostavio Stankovića, Boljara i Grubešića, a ušli su Babić, Legek i Stojković. Možda bi se utakmica razvila u drugom smjeru da je Novinić u nastavku, kod 1:0 za domaćina, realizirao veliku priliku koju je imao. Nažalost, nije bio precizan, a Zagrepčani su u 53. minuti drugim golom Tadića povećali prednost. Samo tri minute kasnije dugoreška je obrana kapitulirala i treći puta – gol za konačnih 3:0 djelo je Ivana Živkovića. U 88. minuti Fudurić je zamijenio Halavanića.

Trener Slunjana Dalibor Sabljak u najavi domaćeg dvoboja sa Stražom kazao je da će to biti dobra prilika za osvajanje tri boda. Međutim, u ‘čudnoj’ utakmici gosti su na koncu uvjerljivo slavili. Za Slunjane, koji su imali samo dvije zamjene, susret su započeli Maravić, Matovina, Vidoš, Darko Cindrić, Božičević, Abrlić, Radočaj, Jurčević, Paulić, Suša i Davor Sabljak. Iako su bili bolji u prvih 45 minuta i stvorili nekoliko dobrih prilika, na odmor se otišlo bez pogodaka. Domaći su imali i zamjerku na glavog suca Kordića iz Zagreba, koji u jednoj situaciji pred golom gostiju, u kojem je bilo igranja rukom, nije pokazao na bijelu točku. A već u drugoj minuti nastavka Matija Biruš doveo je Stražu u vodstvo. Događaj iz 59. minute usmjerio je susret u potpunosti na stranu gostiju. Domaći vratar Maravić isključen je zbog prekršaja nad gostujućim igračem u izglednoj prilici za postizanje pogotka, domaći su ostali s igračem manje, a na vrata je stao Matovina. U 62. minuti Turkalj je zamijenio Vidoša, a u sljedećoj je Ivan Firer povisio na 2:0. U 67. minuti Dario Špoljar zabija novi pogodak gostiju, minutu kasnije Krizmanić mijenja Sabljaka, u 73. minuti Biruš daje svoj drugi pogodak, a konačnih 0:5 postavlja Špoljar u 85. minuti.

U sljedećem kolu Duga Resa 1929 dočekuje Polet iz Svete Klare, a Slunj je domaćin Brezovici.

SUPER ZABAVA

Uzbudljiv vikend pred nama: Stiže Vlatko Stefanovski, Duo Hojsak & Novosel, ali i balet iz Rijeke