27C° Duga Resa

27C° Ogulin

26C° Ozalj

27C° Slunj

Duga Resa 1929 u derbiju uvjerljivo nadigrala Ogulin i potvrdila naslov prvaka Prve županijske lige

Pogotke za Dugorešane u derbiju postigli su Dominik Popovački u 20. i 50. minuti, Patrik Mihalić u 29. te Patrik Lesić u 75. minuti.

DUGA RESA – Uvjerljivom 4:0 domaćom pobjedom u derbiju posljednjeg kola nad Ogulinom, nogometaši Duge Rese 1929 osvojili su naslov prvaka Prve županijske lige.

Dugorešani su titulu osigurali prošlog vikenda pobjedom u Gornjem Mekušju nad trećeplasiranim Vatrogascem, a danas su, nakon svečanosti otkrivanja murala legendama kluba Dragutinu Drvodeliću – Drdi i Željku Perušiću, u potpunosti u derbiju nadigrali drugoplasirane Ogulince i osvojili naslov sa 71 bodom, devet više od Ogulina.

U utakmici u kojoj su Dugorešani dominirali od prve minute, Ogulince je načeo Dominik Popovački u 20. minuti. Patrik Mihalić je u 29. minuti upisao pogodak za odlazak domaćina na odmor s dva pogotka viška, a sve dvojbe oko pobjednika, ako ih je uopće i bilo, otklonio je Popovački svojim drugim golom u 50. minuti. Konačnih 4:0 postavio je Patrik Lesić u 75. minuti.

Za dugorešku momčad su utakmicu započeli Luka Demirović, Mario Pavlić, Dino Jaković, Marko Pušić, Marko Belavić, Leonardo Polović, Dominik Popovački, Mateo Matuzić, Patrik Mihalić, Borna Strgar i Florijan Halavanić, a u nastavku su još ušli Patrik Lesić, Zoran Medved, Lovro Lovrenović, Ivan Palajsa i Teo Fudurić. Momčad je vodio trener Dražen Juraković s pomoćnikom Tomislavom Šimunićem.

U 27 odigranih utakmica Duga Resa 1929 je upisala 23 pobjede, dva neodlučena rezultat i dva poraza. Postigla je čak 95 pogodaka, a primila samo 12, te se zasluženo okitila naslovom prvaka, nakon deset godina čekanja. Sljedeće sezone trebala bi nastupiti u jednoj od dvije skupine Četvrte lige Središte.

Jučer je Vatrogasac s 2:0 slavio u Malom Erjavcu nad Zrinskim iz Ozlja, a danas je na Turnju Vojnić ’95 pobijedio Koranu sa 7:5. Sutra igraju Ilovac – Croatia ’78 i Mladost (Rečica) – Dobra (Sveti Petar).