31C° Duga Resa

28C° Ogulin

31C° Ozalj

30C° Slunj

Duga Resa 1929 uvjerljivo izgubila u Zaboku i, kao i Slunj, upisala šesti uzastopni poraz

Jedini pogodak za ‘plave’ postigao je Mateo Matuzić u 71. minuti.

Crni nizovi naših županijskih predstavnika u skupini A Četvrte lige Središte nastavili su se i u 12. kolu. Nakon što je jučer Slunj sa 4:1 poražen u Bedekovčini od Tondacha, i Duga Resa 1929 je danas u Zaboku ubilježila šesti uzastopni poraz – izgubila je od domaće Mladosti s uvjerljivih 6:1.

I trener Ante Šulentić danas je, kao i kolega mu Sabljak na slunjskoj klupi, imao kadrovskih problema. Izostali su mu Popovački, Belavić i Peraković pa je u Zabok doputovao s 15 igrača. Započeo je susret s Matešom, Vrbanićem, Šakom, Valentićem, Pavlićem, Polovićem, Manceom, Matuzićem, Mihalićem, Strgarom i Halavanićem i njegova je momčad odolijevala domaćinu gotovo pola sata. U 29. minuti Luka Tarle doveo je domaće u vodstvo, Dugorešani nisu uspijevali parirati, ali na odmor su ipak otišli s minimalnim zaostatakom.

Međutim, nastavak je donio potpunu dominaciju Mladosti. U 49. minuti Christian Borac zabio je za 2:0, a osam minuta kasnije Davor Iskrić riješio je nedoumice oko konačnog ishoda. U 65. minuti Lesić je zamijenio Mancea, a šest minuta kasnije Mateo Matuzić smanjio je na 3:1. U 79. minuti Nikola Krajačić je domaćinu ponovo vratio tri pogotka prednosti, Šulentić je u igru ubacio Palajsu, Legeka i Grubešića umjesto Pavlića, Šake i Matuzića, a u samoj završnici Mladost je postigla još dva gola. Matija Vedriš savladao je Matešu u 85. i 87. minuti za konačnih visokih 6:1.

Dugorešani će u srijedu u Zagrebu odigrati odgođeni susret 8. kola s momčadi Zagreba, a sljedećeg vikenda, u dvobojima 13. kola, dočekuju Brezovicu, dok je Slunj domaćin Stubici.

Održana sjednica IO HNS-a, o ‘klubovima od posebnog interesa’ nije riječi, Karlovac 1919 od sljedeće sezone četvrtoligaš