-3C° Duga Resa

-4C° Ogulin

-3C° Ozalj

-4C° Slunj

Duga Resa 1929 uvjerljivo kod kuće izgubila od vodećeg Dinama, Slunj poražen na gostovanju kod Zagreba

Jedini pogodak za Dugorešane u domaćem porazu od lidera lige postigao je Florijan Halavanić u 80. minuti.

Četrnaesto kolo skupine A Četvrte lige Središte, pretposljednje u jesenskom dijelu sezone, bilo je sušno za naše županijske predstavnike. Duga Resa 1929 je upisala uvjerljiv 5:1 domaći poraz od vodećeg Dinama iz Odranskog Obreža, a Slunj je na gostovanju kod Zagreba izgubio rezultatom 2:0.

Što zbog kartona, a što zbog ozljeda, trener Ante Šulentić ‘skrpao’ je nekako momčad za današnji ogled s liderom lige, koji je u Dugu Resu doputovao s dva poraza u nizu. Nadali su se ‘plavi’ da možda mogu iskoristiti taj pad vodećeg sastava i prekinuti crni niz od osam uzastopnih poraza, ali to se ipak nije dogodilo jer niti fizički niti tehnički nisu uspjeli parirati kvalitetnom suparniku. Utakmicu su započeli Mateša, Marinić, Halavanić, Valentić, Vrabanić, Polović, Mance, Matuzić, Lesić, Popovački i Topolnjak, a već u 5. minuti bilo je 2:0 za goste. U 2. minuti pogodio je Darko Vučić, a tri minute kasnije Stipe Jurilj i s tim se rezultatom otišlo na odmor. Nakon nepunih pet minuta igre u nastavku Ivan Batinić je povećao vodstvo Dinama, a u 62. minuti Šulentić vuče prvi potez s klupe i ubacuje Palajsu umjesto Popovačkog. Šest minuta kasnije Vučić svojim drugim pogotkom diže rezultat na 4:0, u 76. Boljar i Grubešić ulaze umjesto Marinića i Lesića, a u 80. Florijan Halavanić zabija počasni pogodak za Dugorešane. Međutim, već u sljedećoj minuti Jurilj svojim drugim golom postavlja konačni rezultat, a u 83. minuti umjesto Polovića i Topolnjaka zaigrali su Krivačić i Tomac.

Slunjani su na noge nekadašnjem prvoligašu i prvaku Hrvatske stigli osokoljeni prvom prvenstvenom pobjedom prošlog vikenda nad Stubicom. Trener Sabljak mogao je računati na samo 14 igrača, nije imao vratara, pa su susret započeli Bauman, Matovina, Paulić, Wane, Suša, Piršić, Turkalj, Sabljak, Radočaj, Bićanić i Vidoš. Nažalost, Zagrepčani su poveli već nakon četrdesetak sekundi igre. ‘Bijeli’ su izgubili loptu na sredini igrališta, a Kristijan Regović kaznio tu njihovu grešku pogotkom za 1:0. U završnici prvog dijela, u 37. minuti, Slunjani su pali snagom, a Ivan Dominiković je udarcem s 20 metara, uz malo sreće jer je lopta okrznula jednom slunskog igrača i prevarila Baumana, pogodio za konačnih 2:0. Sabljak je u nastavak krenuo s Valentićem umjesto ozlijeđenog Bićanića, njegova momčad odigrala je bolje u drugih 45 minuta, imala i dobru priliku preko Davora Sabljaka u završnici, ali nije uspjela postići pogodak. Imali su i domaći još 2-3 prilike u nastavku, ali rezultat se nije mijenjao. U završnici utakmice Špoljarić i Salopek zamijenili su Turkalja i Radočaja.

U posljednjem jesenskom kolu Dugorešani gostuju u Kumrovcu kod momčadi Klanjca, a Slunjani dočekuju Špansko.