0C° Ogulin

1C° Ozalj

1C° Slunj

Duga Resa 1929 uvjerljivo nadigrala TOP Kerestinec, Leonardo Polović postigao hat-trick

Pogotke za Šulentićevu momčad zabili su Strgar u 9., Mance u 11., Valentić u 16., te Polović u 62., 70. i 75. minuti.

Nogometaši Duge Rese 1929 danas su u Kerestincu, u prijateljskoj utakmici, pobijedili domaću momčad TOP Kerestinac, člana skupine B Četvrte lige Središte, rezultatom 6:2.

Nakon domaće pobjede nad ekipom Topuskog, nogometaši trenera Šulentića i danas su pokazali da imaju potencijala ostvariti dobar rezultat u četvrtoligaškom društvu u novoj sezoni. Uvjerljivo su nadigrali domaćina, bili bolji protivnik, a posebno dobro odigrali su prvih pola sata utakmice, u kojima su demonstrirali jak ritam, visoki pritisak na zadnju liniju suparnika i, što je najbitnije, efikasnu igru.

‘Plavi’ su susret započeli s Demirovićem na vratima, Pavlićem, Belavićem, Johom i Halavanićem u zadnjoj liniji, Strgarom, Valentićem i Topolnjakom u sredini te Manceom, Matuzićem i Popovačkim prema naprijed i već u 3. minuti Matuzić se našao sam pred domaćim vratima, ali upisao je promašaj. Četiri minute kasnije dugoreški napadač ne koristi novu izglednu priliku i tuče glavom pored vratnice, ali u 9. minuti Borna Strgar krasnim udarcem s ruba kaznenog prostora pogađa rašlje domaćeg gola za 0:1. Samo dvije minute kasnije Dugorešani su povukli brzi protunapad, Pavlić je dijagonalom pronašao Luku Mancea, koji podiže prednost, a ‘blitzkrieg’ Šulentićeve momčadi upotpunjen je u 16. minuti, kada je Antonio Valentić, na asistenciju Strgara, na drugoj vratnici pogodio za 0:3. U 20. minuti Demirović je obranio prvi pokušaj domaćina, u 27. minuti Kerestinčani su iz slobodnog udarca zamalo promašili gornji kut, a dugoreški vratar istaknuo se ponovo u 33. minuti, kada je obranio domaćima stopostotnu priliku.

Vrbanić, Lovrenović i Polović su krenuli u nastavak umjesto Belavića, Halavanića i Topolnjaka, a domaćin je smanjio u 54. minuti pogotkom glavom nakon ubačaja iz kuta. Minutu kasnije Medved je zamijenio Valentića, u 60. minuti Palajsa i Legek su ušli umjesto Pavlića i Mancea, a u 61. minuti Matuzić, kojeg danas nikako nije htio gol, nakon asistencije Strgara, s tri metra glavom promašuje praznu mrežu. Međutim, već u sljedećoj minuti Medved upisuje asistenciju za Leonarda Polovića, koji izlazi oči u oči s domaćim vratarom i zabija za 1:4. U 65. minuti Demirović brani pokušaj Kerestinčana iz slobodnog udarca, a pet minuta kasnije Popovački izbacuje Polovića samog na vratara, što ovaj koristi i povećava prednost. U istoj minuti Kos mijenja Demirovića na vratima, u 75. raspoloženi Polović pritiskom na zadnju liniju domaćih oduzima loptu i zabija hat-trick za 1:6, a domaći u 82. minuti, nakon igranja Dugorešana rukom u svom kaznenom prostoru, s bijele točke smanjuju na konačnih 2:6.

Novi pripremi ogled Duga Resa 1929 igra u subotu od 18 sati na svom stadionu sa županijskim ligašem Ilovcem.