15C° Ogulin

14C° Ozalj

13C° Slunj

Duga Resa 1929 zasluženo odnijela sva tri boda iz Slunja

Pogotke za Dugorešane postigli su Topolnjak u 40. te Matuzić u 45 i 47. minuti, a za Slunjane Jurčević u 86. minuti.

U prvom ovosezonskom ogledu naših županijskih predstavnika u skupini A Četvrte lige Središte, odigranom danas na igralištu Zubac u Slunju, Duga Resa 1929 je nadigrala momčad Slunja rezultatom 3:1.

I jedan i drugi trener imali su podosta izostanaka. Sabljak nije mogao računati na Tina Štefanca, Božičevića, Matovinu, Zeku, Piršića, Josipa Štefanca i novopridošlog Sušu, a Šulentić na Johu, Belavića, Brbota, Pavlića, Lovrenovića, Vrbanića i Tarbuka. Za domaće su utakmicu započeli Maravić, Radočaj, Paulić, Bauman, Turkalj, Davor Sabljak, Bićanić, Jurčević, Abrlić, Wane i Požega, a za goste Demirović, Halavanić, Šako, Polović, Valentić, Topolnjak, Mance, Matuzić, Popovački, Strgar i Mihalić.

Dugorešani su potpuno zasluženo osvojili sva tri boda jer su bili bolji protivnik. Fizički i trkački su u ovom trenutku moćniji od Slunjana, tehnički i taktički zreliji, pa ih je domaći trener Dalibor Sabljak u najavi utakmice i proglasio favoritima. Doduše, ‘bijeli’ su u prvom poluvremenu, kod rezultata 0:0, imali dvije jako dobre prilike preko Jurčevića i tko zna u kojem bi smjeru susret otišao da su prvi poveli. Ovako su krajem prvog dijela počeli padati, što su Dugorešani iskoristili. U 40. minuti, nakon ubačaja Popovačkog iz kuta, Dorijan Topolnjak je na drugoj vratnici smjestio loptu iza leđa nemoćnog Maravića za 0:1, a u posljednjoj minuti prvog dijela, nakon još jedne asistencije Popovačkog, Mateo Matuzić se pobrinuo da Duga Resa 1929 na odmor ode s dva pogotka prednosti.

Utakmica je rezultatski riješena na početku nastavka, u 47. minuti. Domaći su izgubili loptu, Mihalić je poslužio Šaku, koji je probio bok i dao povratnu loptu, na koju je natrčao Matuzić i pogodio za 0:3. Nakon trećeg pogotka Dugorešani su umirili utakmicu i spustili tempo pa su ‘bijeli’ došli do daha. U 61. minuti Vidoš je zamijenio Bićanića, a dvije minute kasnije Lesić je ušao umjesto Polovića. U 72. minuti dvostrukog strijelca Matuzića zamijenio je Marinić, a dvije minute kasnije Filip Radočaj i Valentić su ušli umjesto maravića i Sabljaka. U 76. minuti Darko Cindrić je zamijenio Abrlića, a u 86. minuti, nakon ubačaja iz kuta, Jura Jurčević je postigao počasni pogodak za domaće. Minutu kasnije Legek je zamijenio Mancea.

U sljedećem kolu Duga Resa 1929 dočekuje Blato, a Slunj gostuje u Odranskom Obrežu kod Dinama.

Rukavina i trenerica Rašić složni: Idemo u Veliku Goricu bez pritiska i nadamo se dobrom rezultatu