15C° Ogulin

13C° Ozalj

Dugorešani prokockali svoje prilike pa na kraju upisali uvjerljiv poraz u Bedekovčini

U drugom poluvremenu, kod minimalnog vodstva Tondacha, ‘plavi’ nisu iskoristili tri odlične prigode za pogodak.

Nogometaši Duge Rese 1929 danas su u Bedekovčini, u utakmici 6. kola skupine A Četvrte lige Središte, upisali drugi ovosezonski prvenstveni poraz. Izgubili su od domaće momčadi Tondacha rezultatom 4:0.

Iako krajnji rezultat sugerira uvjerljivu pobjedu domaćina, on definitivno ne odražava pravu sliku današnjeg dvoboja. Dugorešani su u Bedekovčinu stigli dodatno osokoljeni pobjedom u osmini finala županijskog Kupa nad Croatijom ’78 i trener Ante Šulentić očekivao je barem bod, a potajno se nadao i pobjedi. A pobjeda je možda mogla i doći da su njegovi igrači iskoristili prigode koje su imali u drugom poluvremenu.

‘Plavi’ nisu mogli računati na Demirovića, Halavanića, Brbota, Pavlića, Vrbanića, Johu i Tarbuka pa su susret započeli Peraković, Marinić, Šako, Topolnjak, Belavić, Mance, Mihalić, Matuzić, Popovački, Strgar i Valentić. Prvih 45 minuta su odigrali prilično slabo, stvorivši samo jednu polupriliku. Domaćin je diktirao igru, bio bolja momčad i to okrunio pogotkom Petra Boronjeka u 16. minuti.

U nastavak su Dugorešani krenuli odlučnije, u želji da dođu do poravnanja. Pri minimalnom vodstvu Tondacha kreirali su tri odlične prilike, dvije je imao Mihalić, jednu Popovački, no realizacija im da je danas bila slabija strana. Nažalost, kako to obično biva u sportu, kada ne iskoristiš svoje prilike, onda te suparnik kazni. U 72. minuti Polović je zamijenio Matuzića, a Bedekovčani su tri minute kasnije preko Boronjeka došli do 2:0. Taj pogodak prelomio je utakmicu na stranu domaćina, koji je do kraja dvoboja uspio ubaciti još dva gola – u 82. minuti strijelac je bio Andrija Frančina, a za konačnih 4:0 poentirao je Karolo Frtalj u 88. minuti. U 79. minuti Lesić je zamijenio Mancea.

Sutra od 16:30 sati Slunj na svom igralištu Zubac dočekuje momčad Klanjca.

Rukavina i trenerica Rašić složni: Idemo u Veliku Goricu bez pritiska i nadamo se dobrom rezultatu