14C° Duga Resa

13C° Ogulin

15C° Ozalj

Dugorešani uvjerljivo izgubili kod vodećeg Dinama, Slunjani na svom terenu poraženi od Zagreba

Jedini pogodak za ‘plave’ dao je Enes Novinić, a za ‘bijele’ su strijelci bili Domagoj Abrlić i Luka Požega.

Nogometaši Duge Rese 1929 i Slunja doživjeli su poraze u današnjim utakmicama pretposljednjeg 29. kola skupine A Četvrte lige Središte.

Dugorešani su u Odranskom Obrežu, na gostovanju kod vodećeg Dinama, izgubili s uvjerljivih 7:1. Nadali su se da domaćin, koji je već osigurao naslov prvaka, možda neće zaigrati punim gasom, no prevarili su se. Štajduhar je u susret krenuo s Demirovićem, Marinićem, Boljarom, Brbotom, Vrbanićem, Stojkovićem, Halavanićem, Babićem, Novinićem, Strgarom i Manceom, a još su minutažu dobili Biličić, Lesić, Stanković, Grubešić i Palajsa. Već u 2. minuti Darko Vučić je doveo domaće u vodstvo, a nakon toga su Dugorešani u dva navrata imali zamjerki prema glavnom sucu. Prvo u situaciji kada je Vrbanić oboren u kaznenom prostoru te se tom prilikom i ozlijedio, a nakon toga i kada je Halavanić oboren u čistoj prilici za pogodak, no domaći nisu ostali s igračem manje. Deni Bencetić je u 34. minuti povisio vodstvo domaćih, a dvije minute kasnije Vučić se pobrinuo da Dinamo na odmor ode s 3:0. U 53. minuti Enes Novinić je postigao jedini pogodak za ‘plave’, no od 58. do 63. minute domaći su postigli još tri pogotka – dva Vučić i jednog Ndao Bara. Konačnih 7:1 u 86. minuti postavio je Vučić svojim petim pogotkom na utakmici.

Slunjani su u posljednjem ovosezonskom domaćem susretu poraženi od momčadi Zagreba rezultatom 3:2. I taj je rezultat zapravo bolji od prikazanog na terenu. Maravić, Bauman, Piršić, Božičević, Požega, Abrlić, Gračan, Paulić, Jurčević, Valentić i Matovina bili su u početnom sastavu, a ušli su Krizmanić, Sminderovac, Vidoš, Grdić, Salopek, Josip Štefanac i Tin Štefanac. Božičević i Abrlić imali su prilike kod 0:0, ali ih nisu iskoristili, a gosti su poveli u 17. minuti preko Antonia Regovića. U 43. minuti Lee Chae Woon povećao je vodstvo ‘zagrebaša’, a odmah u drugoj minuti nastavka Lovro Medić iskoristio je jednu lošu povratnu loptu domaćih prema Maraviću i zabio za 0:3. Nakon izmjena s obje strane, domaći su došli do malo više prostora, što su iskoristili u završnici. Na asistenciju Tina Štefanca Domagoj Abrlić je u 73. minuti smanjio, a na ubačaj Abrlića iz slobodnog udarca Luka Požega je glavom u 87. minuti postavio konačnih 2:3.

U posljednjem 30. kolu Dugorešani dočekuju momčad Klanjca, a Slunjani gostuju u Zagrebu kod Španskog.