28C° Slunj

Sport STRELJAŠTVO Podijeli

Dugorešanima četiri naslova prvaka u gađanju serijskom zračnom puškom

Dugoreški strijelci osvojili su još i tri srebra, a karlovački četiri srebra.

Četiri naslova državnih prvaka i sedam srebrnih medalja osvojili su dugoreški i karlovački stijelci na Prvenstvu Hrvatske u gađanju serijskom zračnom puškom za juniore i seniore održanom proteklog vikenda u Čakovcu.

U pojedinačnoj konkurenciji kod seniora, među 43 natjecatelja, Filip Maletić iz Duge Rese osvojio je srebrnu medalju s 371 pogođenim krugom, iza Vedrana Smiljanića iz Lokomotive (375), dok je najbolji predstavnik Karlovca bio Siniša Kotur na 7. mjestu s 360 krugova. U ekipnom dijelu natjecanja, među 11 ekipa, Karlovac je osvojio srebro s 1057 krugova, 14 manje od Marije Bistrice. U poretku mlađih seniora Maletić se okitio naslovom državnog prvaka, ispred Marka Kolca iz Slobode iz Mihovljana, a njegov klupski kolega Matej Merkaš bio je šesti.

Kod seniorki u pojedinačnom dijelu natjecanja najbolja Karlovčanka bila je Lana Furač na 5. mjestu s 356 krugova, dok je u ekipnom dijelu Karlovac, među pet ekipa, osvojio srebrnu medalju s 1041 krugom, iza Konačnice s 1088. U poretku mlađih seniorki Furač je bila četvrta.

Dugorešani su veliku dominaciju pokazali u juniorskoj konkurenciji. U pojedinačnom dijelu natjecanja, među 25 strijelaca, Merkaš i Maletić su u finale prošli kao prvi i drugi, dok je Franko Kraljik iz Karlovca bio deseti. U finalu je Maletić osvojio naslov prvaka sa 461.7 krugova, samo 0.2 ispred Merkaša. U ekipnom dijelu natjecanja, među šest ekipa, Duga Resa je osvojila naslov s 1073 kruga, ispred Bjelovara 1874 (1066) i Valpova (1031). U poretku mlađih juniora Merkaš je osvojio naslov prvaka s 368 krugova, dva više od Maletića, dok je Kraljik bio osmi.

Kod juniorki, u konkurenciji 26 natjecateljica, Lana Furač iz Karlovca plasirala se u finale kao treća, dok je njena klupska kolegica Klara Simić zauzela 12. mjesto. U finalu je Furač uzela srebro sa 455.6 krugova, pet manje od Tee Ilijević iz sisačke HVIDR-e. U poretku mlađih juniorki Furač je također osvojila srebro s 360 krugova, dva manje od pobjednice Larisse Holinka iz Končanice.

ATLETIKA

Karlovački atletičari bez medalje prvog dana Pojedinačnog prvenstva Hrvatske za seniore na ‘Čavleku’