4C° Ogulin

0C° Ozalj

0C° Slunj

Dugorešanke kod kuće poražene od zaprešićkog Neba

Iskusnije gošće, koje su se pojačale u nastavku sezone, slavile su rezultatom 3:1 u setovima.

DUGA RESA – Odbojkašice Plavog zmaja danas su u dvorani Osnovne škole ‘Vladimir Nazor’, u utakmici posljednjeg 22. kola skupine Centar Prve B nacionalne lige, poražene od ekipe Neba iz Zaprešića rezultatom 3:1 u setovima.

Nakon jučerašnje pobjede u Sisku i ponovnog preuzimanja 7. mjesta ljestvice, ‘zmajice’ su danas vodile izravni okršaj za spomenutu poziciju sa Zaprešićankama. Gošće, koje su se u nastavku sezone pojačale, upisale su sedmu uzastopnu pobjedu i ponovo Dugorešanke potisnule mjesto niže, no ‘zmajicama’ je još ostao odgođeni dvoboj s Olimpikom II u Zagrebu i imaju priliku vratiti izgubljenu poziciju.

Domaća ekipa slabo je otvorila utakmicu i Zaprešićanke su vrlo brzo pobjegle na 15:6 i uzele prvi set s 25:11. Probudilo je to igračice trenera Dina Vasiljevića, koje su bolje krenule u drugi i povele 6:2. Serijom 7:2 gošće su preokrenule na 9:8 i držale vodstvo sve do 18:18. Tada Zaprešićanke s 5:1 odlaze na 23:19, imaju i 24:21, no Dugorešanke spašavaju tri set lopte i poravnavaju na 24:24. Nažalost, sljedeća dva poena ipak osvajaju gošće i s 26:24 dolaze do 2:0 u setovima.

Treći set su ‘zmajice’ najbolje odigrale. Otvorile su ga vodstvom 7:3, pobjegle na 19:11 i uzele ga s 25:20. Kad su u četvrtom povele 9:5 i 11:7 vjerovali smo da mogu susret odvesti u odlučujući peti set. Međutim, Zaprešićanke su napravile seriju 8:2, preokrenule na 15:13, uskoro se odvojile na 23:17 i s 25:19 završile utakmicu.

Plavi zmaj je trenutno na 8. mjestu ljestvice s 31 bodom i, kako smo spomenuli, još treba odigrati odgođenu utakmicu 17. kola u Zagrebu s Olimpikom II. A i odbojkašice Karlovca, četvrtoplasirane na ljestvici, također još moraju odigrati dvoboj posljednjeg 22. kola sa Zagrepčankama.

‘Školarke’ u vrlo tvrdoj utakmici u Puli minimalno poražene od Arene i jesen okončale na 6. mjestu ljestvice