Radio Mrežnica
STRELJAŠTVO Podijeli

Dugoreški strijelci izborili plasman u finale Kupa, Vrcić srebrni, Brinski brončani

Za dugorešku ekipu pucali su Tvrtko Vrcić, Filip Brinski i Luka Malović.

Ekipa Streljačkog kluba Duga Resa osvojila je 1. mjesto u polufinalu Kupa Hrvatske u gađanju zračnim oružjem po ISSF programu za 3. regiju, održanom jučer u Zaboku, te izborila plasman u finale. Pojedinačno je Tvrtko Vrcić bio srebrni, a Filip Brinski brončani.

Dugoreška ekipa, za koju su pucali Vrcić, Brinski i Luka Malović, pogodila je ukupno 1.842,2 kruga i osvojila 1. mjesto, ispred zabočkog Tekstilca s 1.830,5 i Velikog Trgovišća s 1.774,3 kruga. Ostvarenim rezultatom plasirala se u finale Kupa Hrvatske koje će se 13. travnja održati u Rijeci, a u kojem će nastupiti deset najboljih ekipa iz šest regija.

U pojedinačnoj konkurenciji Vrcić je bio drugoplasirani sa 617,8 krugova, iza Martina Oborovečkog iz Velikog Trgovišća (619,1), a Brinski trećeplasirani sa 615,6 krugova. Malović je sa 608,8 krugova zauzeo 6. mjesto.