Dvojica vijećnika HSS-a pisala načelniku Ribnika: Radi li se o vama? Molimo da se očitujete
Da li ste na bilo koji način upleteni u događaje na području Netretića i Ribnika, pitaju referirajući se na nedavni slučaj lažnog prijavljivanja nestanka osobnog vozila
Dvojica vijećnika HSS-a u općinskom vijeću Ribnika poslali su načelniku općine Dini Blaževiću zamolbu za očitovanje, kako su je nazvali, u kojoj ga mole da se očituje radi li se o njemu i je li na bilo koji način upleten u događaj koji se na području Netretića i Ribnika dogodio 19. na 20. srpnja ove godine.
Vijećnici koji su zamolbu poslali prije tjedan dana kažu da očitovanje koje su zatražili “nema osobni karakter. Radi se o javnoj funkciji i zbog toga širem javnom interesu koji u sebi sadrži sama funkcija načelnika općine”.
Tako pišu:
“Prema pisanju portala Radio Mreznice na području Netretića i Ribnika 19. na 20. srpnja dogodilo se lažno prijavljivanje nestanka osobnog vozila, a koje je pronađeno u šumi 21. srpnja 2022. godine. Policijskim izvidom utvrđeno je da se radi o lažnoj prijavi te je radi toga pokrenuta kaznena prijava protiv jednog općinskog načelnika u Karlovačkoj županiji.
Kako o tome ribničkim i netretićkim krajem kruže razne priče, te zbog činjenice da se radi o javnoj i odgovornoj funkciji odnosno dužnosniku koji predstavlja i reprezentira sve građane općine, molimo vas da se očitujete da li se radi o vama, odnosno da li ste na bilo koji način upleteni u navedene događaje”, stoji u pismu.