16C° Duga Resa

15C° Ogulin

15C° Ozalj

15C° Slunj

Dvostruka pobjeda Karlovčanki: osvojile vrijedna tri boda i vratile dio izgubljenog samopouzdanja

Pet kola prije kraja sezone karlovačke odbojkašice imaju 10 bodova prednosti pred Sinjankama, prvim pratiljama u borbi za plasman u Superligu.

KARLOVAC – Odbojkašice Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani, u utakmici 17. kola Prve hrvatske lige, nadigrale ekipu Zadra s 3:1 u setovima i napravile novi korak prema plasmanu u Superligu.

Vrlo bitna bila je večerašnja utakmica za Karlovčanke jer, nakon prošlotjednog poraza u Varaždinu, praktički nisu imale pravo na novo posrtanje. Taj poraz od Kitra Varaždina potvrdio je da su upale u krizu, trener Zec je i sam kazao da im se poljuljalo ono veliko samopouzdanje koje ih je krasilo većim dijelom sezone i da su pod silnim pritiskom, pa su večeras dvostruko slavile – osvojile su tri nova vrijedna boda u borbi za najviši rang, ali i ponovo podigle vjeru u sebe. Odigrale su dobru utakmicu u svim segmentima, nisu previše oscilirale, a da je bilo malo više koncentracije, mogle su do punog plijena doći i u tri seta. Naime, u trećem setu nisu iskoristile čak četiri meč lopte.

Iznenadio nas je trener Goran Zec početnom postavom jer se u njoj nije našla Tjaša Malnar, koja je tijekom sezone bila jedna od udarnih igala karlovačke ekipe. Umjesto nje krenula je kapetanica Tara Dujmović, koja je na koncu i odigrala gotovo cijeli dvoboj umjesto Malnar, što je samo pokazalo da kod Zeca nema nedodirljivih i da igraju one za koje on procijeni da u datom trenutku mogu najviše dati za ekipu.

Zadranke su otvorile utakmicu vodstvom 4:0 i odmah karlovačku klupu primorale na minutu odmora. Urodilo je to plodom, domaće su preokrenule na 7:5, no ponovo su uzvratile gošće, okrenule na 10:8 i držale prednost do 16:14. S tri poena u nizu Karlovčanke vraćaju vodstvo (17:16) i odličnom igrom u završnici seta dolaze do 23:18. Nakon dva poena Zadranki, Barić u dva navrata uspješno završava domaće napade i donosi prvi set (25:20).

Još bolje su karlovačke odbojkašice odigrale drugu dionicu utakmice. Nakon 6:5 za Zadranke, okrenule su rezultat na 10:7, dignule prednost na 15:9 i vrlo brzo stigle do 23:11. Zadranke potom upisuju 12. poen, Barić dobrim napadom donosi set loptu (24:12), gošće jednu spašavaju, ali kapetanica Dujmović poentira na drugu za 25:13.

Vrlo izjednačen bio je treći set sve do 17:16 za Karlovčanke. S dva poena odmakle su se na 19:16, ali su potom Zadranke serijom 5:0 preokrenule na 21:19. Nakon minute odmora, domaće uzvraćaju istom mjerom, dolaze do 24:21 i činilo se da imaju meč u rukama. Međutim, gošće spašavaju sve tri meč lopte, a nakon slabog prijema servisa Karlovčanki dolaze i do set lopte (25:24). Barić napadom poravnava, Zadranke dolaze do druge set lopte, Barić još jednom izjednačuje, a onda Vrbanić as servisom donosi karlovačkoj ekipi četvrtu meč loptu (27:26). Nakon dugačkog poena s nekoliko izmjena, gošće spašavaju i tu meč loptu, Barić šalje napad izvan igrališta, a još jedan loš prijem servisa domaćih donosi Zadrankama set (29:27).

S jedne na drugu stranu prelazilo je vodstvo u prvoj polovici četvrtog seta. Karlovčanke su na početku povele, ali su Zadranke držale prednost od 9:8 pa do poravnanja domaćih na 14:14. Gošće potom ponovo vode na 17:15, ali tada karlovačke odbojkašice rade seriju 8:1 i stižu na 23:18. Barić dobrim napadom donosi meč loptu, a Zadranke nakon toga loše primaju servis za konačnih 25:18.

Nakon 17. kola Karlovčanke su i dalje drugoplasirane na ljestvici s 39 bodova, tri manje od vodeće Mladosti II. Sinj je večeras slavio u Zaprešiću kod Neba s 3:2, izgubio bod, pa su karlovačke odbojkašice povećale prednost u odnosu na Sinjanke na 10 bodova, a na identičnom zaostatku ostat će i pulski Veli Vrh, ako sutra kod kuće osvoji tri boda protiv Osijeka II. U sljedećem kolu Karlovac gostuju u Novoj Gradiški kod desetoplasiranog istoimenog domaćina.

SPORTSKI VIKEND

Rukometaši Karlovca putuju u Vinkovce, Aquaestil dočekuje ekipu Zagreba, Karlovac 1919 gost Ravnica