Radio Mrežnica
NOGOMET Podijeli

Džoker s klupe Filip Soldo u sudačkoj nadoknadi donio ‘plavo-bijelima’ sva tri boda u Lukavcu

Pogotke za Karlovac 1919 postigli su Goran Paracki u 64. i Filip Soldo u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Lukavcu, u odgođenoj utakmici 8. kola Treće lige Centar, pobijedili domaću momčad Lukavca rezultatom 2:1 i vratili se na 2. mjesto ljestvice.

Puno bolji protivnik bili su Pamićevi nogometaši u današnjem dvoboju sa šesnaestoplasiranim domaćinom, ali vrlo teško su došli do punog plijena. U sastav se, nakon kartona, vratio Pausić, ali nije bilo Bunoze, koji se ozlijedio u subotu protiv Kurilovca, pa je karlovački strateg u posljednju liniju postavio Ribara, Pausića, Gabrijela Stepinca i Srpka. Na vratima je standardno bio Šteko, u sredini su ordinirali Zavalić, Paracki i Pamić, a u napadu, uz Matyazha i Medynskog, u špici je zaigrao Trešnjić.

Domaćin je bio vrlo borben i agresivan, a Karlovac 1919 napadao i stvarao prilike. U prvih 45 minuta ‘plavo-bijeli’ su imali 5-6 odličnih situacija, posebno preko Parackog i Trešnjića, ali opet su zakazali u realizaciji pa se na odmor otišlo bez pogodaka. Zanimljivo, bila je ovo treća utakmica u nizu u kojoj karlovački nogometaši nisu uspjeli postići pogodak u prvom poluvremenu.

U nastavku je karlovačka momčad još jače pritisnula, u želji da dođe do vodećeg pogotka, i to joj je pošlo za nogom u 65. minuti. Pamić i Trešnjić su odigrali kratka dodavanja na rubu kaznenog prostora i izbacili Gorana Parackog oči u oči s domaćim vratarom, a ovaj je mirno loptu smjestio u mrežu za 0:1. Domaći su tražili zaleđe, no zastavica pomoćnog suca ostala je spuštena. U istoj minuti Kurečki je zamijenio Zavalića, a vodstvo karlovačkih nogometaša trajalo je samo sedam minuta. Nakon slobodnog udarca s distance i ubačaja, ‘plavo-bijela’ obrana izbila je loptu, Medynsky je bio u duelu s jednim domaćim igračem na desnoj strani, izgubio je loptu, naša je momčad tražila prekršaj, ali sudac nije ništa svirao. Uslijedio je ubačaj s desne strane, odličan skok i udarac glavom Filipa Turkalja i Šteko je bio nemoćan. U 75. minuti Trešnjić je pogodio vratnicu, a u istoj minuti, nakon ubačaja iz kuta Parackog, Medynsky puca glavom iz dobre pozicije, ali domaći vratar upisuje obranu. U 83. minuti još jednom se iskazao čuvar mreže Lukavca nakon pokušaja Parackog iz slobodnog udarca s 23-24 metra. Četiri minute kasnije Pamić ubacuje Knezovića i Soldu umjesto Srpka i Trešnjića, a u 90. ulazi Budimir umjesto Pamića. I kada se činilo da će dvoboj završiti bez pobjednika, u trećoj minuti sudačke nadoknade, Knezović je pucao iskosa, lopta se odbila od bloka, Filip Soldo ju je primio i iz poluvoleja smjestio u mrežu za konačnih 1:2.

U nedjelju Karlovac 1919 gostuje u Strmcu Samoborskom kod posljednjeplasirane Save Strmec i ima odličnu priliku doći do nove gostujuće pobjede.