4C° Karlovac

4C° Duga Resa

5C° Ogulin

4C° Ozalj

Filip Srpak prvijencem u ‘plavo-bijelom’ dresu donio Karlovcu 1919 minimalnu pobjedu nad Gajem iz Mača

Lijevi branič Karlovčana pogodak je postigao u 5. minuti nakon udarca iz kuta.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Blatu kraj Zagreba ubilježili prvu pobjedu u sklopu priprema za proljetni dio sezone. U prijateljskoj utakmici slavili su nad Gajem iz Mača, sedmoplasiranom momčadi Treće hrvatske lige Središte, s minimalnih 1:0.

U ogledu dva podjednaka suparnika, Karlovčani su uspjeli iskoristiti jednu od svojih prilika i doći do pobjede, koja će im, nakon poraza od Hrvatskog dragovoljca i Jaruna, zasigurno podići samopouzdanje. Trener Sreten Ćuk ponovo je rasporedio minutažu među svim raspoloživim igračima.

Karlovac 1919 je u utakmicu krenuo s Bermancem na vratima, Basarom, Pausićem, Vratarićem i Srpkom u zadnjoj liniji, Olmom, Mamićem i Anićem u sredini te Bagarićem, Stepincem i Đukićem u napadu. I poveo već u 5. minuti. Nakon ubačaja iz kuta, u buketu igrača u kaznenom prostoru najviše je skočio Filip Srpak, koji je u ‘plavo-bijeli’ dres stigao u zimskoj stanci iz Krškog, i zatresao mrežu za 1:0. Četiri minute kasnije Karlovčani su mogli povećati prednost. Mamić je povukao protunapad kroz sredinu, gurnuo loptu desno za Bagarića, ovaj se uspio probiti do pozicije za udarac, no lopta je otišla pored vratnice. U ostatku prvog dijela više nije bilo prilika, a u 34. minuti Marinić je zamijenio Anića.

S novom postavom ‘plavo-bijeli’ su krenuli u nastavak. Petrović je stao među vratnice, Basar, Knezović, Prpić i Pahanić su činili zadnju liniju, Kelava, Marinić i Mićunović držali sredinu, a Sušilović, Soldo i Dedijer bili napadački trojac. U 48. minuti Gaj je imao najbolju priliku na susretu. Nakon gužve u karlovačkom kaznenom prostoru, netko od igrača momčadi iz Mača uspio je s desetak metara uputiti udarac prema Petroviću, no lopta je otišla pored gola. U 62. minuti Ribar je zamijenio Basara, a posljednjih dvadesetak minuta Gaj je napravio lagani pritisak u želji za poravnanjem, no nije uspio stvoriti niti jednu priliku vrijednu spomena. Štoviše, Karlovac 1919 je mogao potvrditi pobjedu. U 74. minuti sjevnula je kontra, Sušilović se našao u krasnoj prilici, ali nije bio precizan. Četiri minujte kasnije Petrovića je na vratima zamijenio mladi Car, a u 83. minuti Soldo se našao u stopostotnoj prilici, opalio je svom snagom, ali preko grede.

U subotu će Karlovac 1919 odmjeriti snage s Marsoniom iz Slavonskog Broda, drugoplasiranom momčadi Treće hrvatske lige Istok, a kako doznajemo, dvoboj bi se mogao igrati negdje u Zagrebu.