-6C° Duga Resa

-4C° Ogulin

-5C° Ozalj

-6C° Slunj

Elizabeth se u svijet glume probila 2011. kada je glumila u triler drami 'Martha Marcy May Marlene' , za koju je bila nominirana za filmsku nagradu Critics 'Choice za najbolju glumicu 'Bilo je zastrašujuće odrastati u sjeni sestara, imale su pažnju...' Američke vlasti zabrinute su zbog desničarskih skupina i rasističkih ekstremista koji prijete prosvjedima zbog Bidenove izborne pobjede i očekuju nerede na dan inauguracije Uhićen s lažnom akreditacijom, imao je pištolj i 500 metaka U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 16. kola Bundeslige Stuttgart je na svom stadionu protiv Borussije Mönchengladbach odigrao 2-2, a domaćini su do remija došli iz penala u šestoj minuti sudačke nadoknade. Gosti su poveli u 35. minuti iz penala kojeg je skrivio hrvatski nogometaš Borna Sosa. Siguran realizator bio je Lars Stindl. Sosa se iskupio u drugom poluvremenu kada je u 58. minuti nakon njegovog ubačaja Nicolás González pogodio za 1-1. No, Borussia Mönchengladbach je ponovno povela u 61. minuti, a strijelac je bio Denis Zakaria. Ipak, u šestoj minuti sudačke nadoknade Silas Wamangituka iz penala donosi Stuttgartu remi 2-2. Sosa skrivio penal pa asistirao treći put u posljednjih šest kola Sve je pažljivo isplanirao. Koristio je situaciju i bile smo u šoku. Uvijek smo imale osjećaj da je negdje u blizini. Nije ostavljao prostor da se posumnja kako se događa nešto toliko užasno, ispričala je glumica Glumica (25) optužila vlasnika škole glume (68): 'Silovao me kad sam imala 17, nisam jedina'

Sport MAČEVANJE Podijeli

Gabrijel Jajčević i Jakov Božić srebrni na 23. Rapir kupu u Zagrebu

Jajčević je na putu do odličja ostvario šest pobjeda i tri poraza, a Božić šest pobjeda i dva poraza

Gabrijel Jajčević i Jakov Božić, mladi članovi Mačevalačkog kluba Karlovac, osvojili su srebrne medalje u floretu na 23. međunarodnom turniru ‘Rapir kup’ održanom proteklog vikenda u Zagrebu.

Na natjecanju su nastupili borci iz 16 država, a u svakoj kategoriji za odličja se borilo u prosjeku dvadeset natjecatelja. Jajčević je u kategoriji dječaka do 10 godina ubilježio četiri pobjede i dva poraza u skupini, potom još dvije pobjede u eliminacijskim borbama te poraz u finalu od borca iz Katara. U kategoriji dječaka do 12 godina Božić je upisao tri pobjede i poraz u skupini, nakon toga nove tri pobjede u eliminacijskim borbama nad borcima iz Austrije i Hrvatske te tijesan poraz rezultatom 10:8 u finalu protiv borca iz Srbije.

Iva Kirinčić je u kategoriji djevojčica do 10 godina ostvarila sve tri pobjede u grupnoj fazi, ali je rezultatom 10:8 izgubila prvu eliminacijsku borbu i okončala natjecanje na 5. mjestu. U kategoriji dječaka do 14 godina Luka Bublić je u skupini ubilježio tri pobjede nad borcima iz Turske, Švedske i Hrvatske te poraz od natjecatelja iz Slovenije. Izgubio je potom prvu eliminacijsku borbu rezultatom 14:12 od borca iz Turske i zauzeo 9. mjesto, što je sasvim dobar rezultat, obzirom mu je ovo bio drugi službeni turnir u karijeri.

U kadetskoj konkurenciji nastupili su Eric Kovačina, Andrija Kirinčić i Luka Bublić. Sva trojica uspješno su prošli svoje skupine i prve eliminacijske borbe, no poraženi su u borbama za ulazak među osam najboljih. Kovačina je izgubio 15:11, Bublić 15:12, a Kirinčić 15:9 od kasnijeg pobjednika turnira.

Sljedeći nastup karlovačkih boraca bit će reprezentativni nastup Antonia Gojaka na Europskom juniorskom prvenstvu.

ODBOJKA

Pobjedom u Rijeci nad Drenovom karlovačke se odbojkašice vratile na vrh ljestvice