Radio Mrežnica
I NIKOME NIŠTA Podijeli

Uz glavnu cestu u Netretiću niknuo veliki deponij otpada

Na području općine Netretić brojna su ilegalna odlagališta otpada

Uz državnu cestu D6 na ulazu u mjesto Netretić iz pravca Jurovskog Broda niknuo je veliki deponij otpada.

U dva tjedna dovezeno je dvadesetak kamiona raznog otpada i to uz samu cestu kao i na veliko parkiralište na kojem ljeti odmaraju turisti.Uz ružnu sliku otpad ugrožava i prirodni izvor vode koji se nalazi stotinjak metara ispod novog deponija, javlja naš slušatelj i čitatelj.

Da sadašnji model zbrinjavanja otpada u Općini Netretić ne funkcionira u nekim segmetima, dokaz su uz ovaj slučaj i deseci divljih deponija (po šumama i kamenolomima) diljem općine koji se ne smanjuju ni saniraju, već svakodnevno povećavaju.

Mještani Netretića nadaju se se da će općinski čelnici uz pomoć inspekcijskih službi pronaći način da se ukloni i sanira barem ovaj najveći deponij prije nego ga pokrije snijeg.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više