Glazba&Hrana u Karlovcu: Koncert učenika Glazbene škole pa u TUŠ-u pesto
Projekt Glazba&Hrana provodi se u sklopu Tjedna talijanske kuhinje u organizaciji Talijanskog instituta u Zagrebu
Koncertom dobrodošlice učenika Glazbene škole Karlovac, započeo je projekt Glazba&Hrana, koji se provodi u sklopu Tjedna talijanske kuhinje u organizaciji Talijanskog instituta u Zagrebu.
Sudionicima su učenici predstavili bogatu povijest Karlovca i Karlovačke županije te istaknuli važnost Glazbene škole Karlovac za razvoj glazbenog obrazovanja lokalne zajednice. Glazbena škola Karlovac najbolji je promotor Karlovca i Karlovačke županije i sudjeluje u svim važnim događanjima za županiju.
Ovim projektom, Glazbena škola Karlovac ugostila je 12 učenika i 4 nastavnike iz Gimnazije Sandro Pertini iz Genove, a u projekt su uključeni učenici i nastavnici Trgovačko-ugostiteljske škole Karlovac.
U popodnevnom terminu u Glazbenoj školi Karlovac održan je i koncert svih sudionika projekta.
Zamjenica županica Vesna Hajsan Dolinar zaželjela je dobrodošlicu u Karlovačku županiju te naglasila važnost međukulturalne suradnje i obrazovanja mladih.
Događanju su nazočili ravnateljica Glazbene škole Karlovac Snježana Mrljak, ravnatelj Trgovačko – ugostiteljske škole Karlovac Damir Pleša te direktor Talijanskog instituta u Zagrebu Gian Luca Borghese.