20C° Ogulin

20C° Ozalj

19C° Slunj

Sport MAČEVANJE Podijeli

Gojak zauzeo 166. poziciju na svom prvom Grand prixu, jednom od najjačih seniorskih turnira na svijetu

U skupini je ostvario dvije pobjede i četiri poraza te su mu za prolazak u eliminacijsku fazu natjecanja nedostajala dva boda tuš-razlike.

Karlovački mačevatelj Antonio Gojak, juniorski i seniorski reprezentativac, zauzeo je 166. mjesto u floretu na Grand Prixu u Torinu u Italiji, jednom od najjačih seniorskih natjecanja na svijetu.

Turniri Grand prix serije su najjača svjetska natjecanja, u godini ih se održava samo tri, a na njih dolaze apsolutno svi najbolji borci svijeta. U Torinu se u seniorskom floretu za medalje borilo 226 boraca iz 51 države sa svih kontinenata, nastupilo je više od 30 osvajača olimpijskih medalja, a ovogodišnje je natjecanje imalo dodatnu težinu jer je nosilo veliki broj bodova za kvalifikacije za Olimpijske igre u Tokiju.

Gojak, koji je po godištu još uvijek junior i kojemu je ovo bio prvi nastup na nekom Grand prixu, ostvario je solidan rezultat, a za prolazak u eliminacijsku fazu turnira nedostajala su mu samo dva boda razlike između zadanih i primljenih pogodaka. U skupini je pobijedio reprezentativce Slovačke i Katara rezultatima 5:3, a izgubio od predstavnika Francuske 5:3, Nizozemske 5:2, Južne Koreje 5:0 te bivšeg svjetskog seniorskog prvaka, Rusa Zherebchenka, s 5:2. S dvije pobjede i četiri poraza te zbog spomenuta dva boda tuš-razlike ostao je treći ispod crte i nije prošao u daljnju fazu natjecanja. Na koncu je zauzeo 166. poziciju.

Krajem veljače Gojak će u dresu reprezentacije nastupiti u Poreču na Europskom juniorskom prvenstvu.

KOŠARKA

HKS donio odluku o završetku natjecateljske sezone, neće se proglašavati prvaci niti određivati poredak