Radio Mrežnica
Podijeli

Gospi u čast pješice iz D.Rese i Karlovca

Velika Gospa dan je svetkovine Uznesenja Blažene Djevice Marije na nebo. U Hrvatskoj je narod naziva i kraljicom Hrvata.

Tome u čast u 6 i 30 ispred crkve Sv. Antun krenulo je pješice 50-ak hodočasnika iz D. Rese. Sa Švarče će kroz Kozjaču doći njih još 70, a pridružit će im se i hodočasnici iz župe Gospe Snježne s Dubovca.

Svi oni slit će u Novigrad na Dobri kako bi u 11 sati prisustvovali procesiji i središnjoj svetoj misi.

Predvodi je i propovijeda pater Zvonko Šeremet, dehonijanac, pučki misionar i svećenik Srca Isusova.

Osim u Novigradu na Dobri, Gospu će se naveliko slaviti i u Oštarijama u tamošnjem svetištu Gospe od čudesa, zatim u Kamenskom u svetištu Majke Božje Snježne u 10 i 30, Banskoj Selnici itd.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više