Radio Mrežnica
Podijeli

Grad Karlovac ima novu web stranicu

Stara stranica je pokazala otvorenost rada  i inovativnost gradske uprave, ali sada smo napravili korak naprijed, rekao je gradonačelnik Damir Jelić. – Prije smo uglavnom bili statični i posjećivali smo webove, danas više nismo statični nego smo dinamični i posjećujemo ih svagdje gdje ima signala, dodaje.

Nova web bit će ‘user friendly’ jer će korisnicima omogućiti jednostavno traženje informacija, naglasila je Maja Purgar Ivka. – Ono što je njima najjasnije kada nešto traže – obrazac, socijalni program.. da ne razmišljaju kako bi se taj odjel trebao zvati i gdje bi trebao spadati nego samo da im bude razumljivo. Do sad nismo imali rubriku ‘Najčešća pitanj’ (FAQ), također postoji aplikacija koja jednim klikom web prilagođava slabovidnim osobama, na određenim mjestima tekstualni zapisi su i u audio formatu. To će se također povećavati, snimat će se osnovni tekstovi; i ono što do sada nismo imali to su dva strana jezika – engleski i njemački, kaže Purgar Ivka.

Stara web stranica postavljena je 2008., a osvojila je nagradu VIDi top 10 u kategoriji "Vladine organizacije i državne institucije", nagradu GONG-a za otvorenost i transparentnost te je bila u vrhu po istraživanju projekta "LOTUS – lokalna odgovorna i transparentna uprava i samouprava.

Ono čega na novoj stranici nema, a može biti jest anketa. Nema niti imenika svih djelatnika gradske uprave. To se neće mijenjati, objasnila je Purgar – Zbog velikog broja mail adresa koje su izložene ‘spamanju’. Građani će svejedno moći jednostavno postavljati pitanja i komunicirati sa gradskom upravom.

Nova internetska stranica osim vizualne promjene od sada će biti prilagođena i svima koji imaju pametne telefone. Ljudima u pokretu. Pokazalo se da je 50 posto onih koji sadržaje traže upravo na mobitelima pa će Karlovac biti uskoro dodatno pokriven hot spotovima tj. besplatnim internetom.

– Već imamo hot spot ispred gradske uprave, na Korzu ispred Turističke zajednice, na dijelu prostora u Školskoj sportskoj dvorani, tijekom ljeta na Foginovom, a plan je postavljanje hot spotova na Šetalište d. franje Tuđmana, prostor Muzejske zbirke na Turnju u Stari grad Dubovac, najavljuje pročelnica Andreja Navijalić.

Grad to ne može sam financirati pa će spomenute HotSpot-ove donirati tvrtka Metronet.

– U planu je i mobilna aplikacija koja će nadam se zaživjeti u sljedećih mjesec dana i koja će objediniti informacije i događaje s naših web stranica i s ostalih gradskih ustanova, najavljuje Zoran Cetinjanin.

– Ako ovo novo ostvarenje koje je uistinu impresivno, bude upola toliko cijenjeno i nagrađivano kao što je bilo prošlo, bit će uspješno u svakom pogledu, zaključio je gradonačelnik Jelić.

Izradu novog weba Grad je, putem javne nabave, povjerio tvrtki Globaldizajn iz Zagreba, a sve je koštalo 77.262,50 kuna.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više