Građanska inicijativa ‘Moj grad Sisak’ održala u Karlovcu razgovaraonicu i kreativnu radionicu pod nazivom ‘Žena u suvremenom društvu’
Razgovaraonica i kreativna radionica održana u povodu Međunarodnog dana borbe protiv nasilja nad ženama.
U povodu Međunarodnog dana borbe protiv nasilja nad ženama, koji se obilježava 25. studenog, Građanska inicijativa ‘Moj grad Sisak’, uz podršku i suradnju Centra za mlade Grabrik, održala je u Karlovcu u subotu, 23. studenog, razgovaraonicu i kreativnu radionicu pod nazivom ‘Žene u suvremenom društvu’.
Susret je vodila dr. sc. Daša Poredoš Lavor, a na susretu je razgovarano o ljepotama i vrlinama žene, neovisno o životnoj dobi, kulturno-vjersko-nacionalnoj pripadnosti, poslovnom određenju i slično. Jednoglasno je zaključeno da je ljepota kao pojam vrlo slojevita, da se standardi koje nameću društvo i modna industrija strelovito mijenjaju, no da je unutarnja ljepota nešto što se osjeti i ostaje trajno prisutno. Nakon razgovaraonice izrađivane su ogrlice od recikliranih materijala (tekstilne trakice). Sve što su izradile, sudionice ovog druženja ponijele su sa sobom. Vrijedno je istaknuti da je sve više žena azilantica u lokalnoj zajednici ostvarilo i zapošljavanje, što izravno pridonosi boljoj integraciji u društvo. Mnoga svjetska i domaća istraživanja pokazuju, a svakodnevni život potvrđuje, da su zaposlene žene zadovoljnije i imaju razvijenije samopoštovanje, istaknula je Poredoš Lavor.
U svojstvu prevoditelja za arapski jezik i kulturnog medijatora na projektu je angažiran Salam Ibrahim Kadhim Al-Nidawi, mag. iur.
Građanska inicijativa ‘Moj grad Sisak’ zahvaljuje Centru za mlade Grabrik i Benjaminu Bojiću na ostvarenoj novoj suradnji i prijateljskom domaćinstvu za organizaciju ovog susreta. Kako saznajemo, sljedeći susret održat će se sredinom prosinca, kada će sudionici izrađivati razne blagdanske ukrase.
Ova aktivnosti dio je programa ‘SMS – svi mi skupa II’, koji je dio dvogodišnjih programa usmjerenih smanjenju i prevenciji socijalne isključenosti te socijalnom uključivanju i integraciji socijalno osjetljivih skupina za 2023. i 2024. godinu. Projekt financira s 14.000 eura Ministarstvo rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike. Partneri na projektu su Knjižnica i čitaonica Kutina i Osnovna škola ‘Braća Bobetko’ Sisak.
(sponzorirana objava)