– Izdvojeni nisu isključeni iz sustava i dužni su plaćati fiksni dio svaki mjesec. U izdvajanjima koja su se dogodila u periodu stara-nova toplana, riječ je o posebnoj kategoriji kupaca i po pravomoćnosti presuda, mičemo ih iz naše evidencije, kaže direktorica Fočić.
U tom periodu izdvojilo se 26 korisnika, od čega je u 11 sudskih presuda donijeta pravomoćno presuda u njihovu korist, a u 2 slučaja u korist Gradske toplane.
Što se tiče broja drugih izdvojenih, njih je četrdesetak pa Fočić kaže da je ukupno izdvojenih zapravo manje od 0,7 posto od ukupnog broja korisnika.
Tvrdi da nema primjera o "prelijevanju" snage na druge korisnike, nitko u sustavu nije oštećen, a onima s pravomoćnim presudama snaga se makla. – Moramo voditi računa i kontrolu da se toplinska energija neovlašteno ne koristi, što je vrlo lagano, napominje Fočić.
Inače, isključenje se može dogoditi samo na obračunskom mjernom mjestu, odnosno toplinskoj stanici.