Radio Mrežnica
GRIPA Podijeli

Od gripe oboljelo još 62 građana, najviše u Ozlju

Virus preselio iz Ogulina do Karlovca i Ozlja

Od gripe, sasvim očekivano, sve je više oboljelih osoba u Karlovačkoj županiji.

Do  sad se brojka popela na 136 evidentiranih oboljenja što znači da je u prošlom tjednu bilo 62 novooboljelih.

Virus se s juga županije, točnije Ogulina preselio na zapad. Tako je sada, u trećem tjednu praćenja (do 21. siječnja) najviše gripe zabilježeno u Ozlju. Dobilo ju je i prijavilo 22 Ozaljčana.

Najčešće oboljevaju oni iz skupine od 30 do 64 godine

Odmah iza njih su Karlovčani i Dugorešani s po 19 prijavljenih oboljenja, a u Ogulinu i Slunju bilo je tek po jedno oboljenje.  Najugroženija skupina su i dalje ljudi starosti od 30 do 64 te mladi od 20 do 29 godina.

Za očekivati je da će gripa još nekoliko tjedana biti u našim krajevima, ali kojeg intenziteta nitko ne može prognozirati. Cjepivo više nema efekta pa je jedina preventiva sada prehrana bogata C vitaminom i izbjegavanje većih okupljanja u zatvorenim i neprozračnim prostorima.

 

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više