Komadina smatra da je SDP izgubio povjerenje članova, birača, pita se zašto su otišli Mirela Holy, Ivo Josipović, a smatra da ova stranka mora okupljati lijevu inteligenciju i svakako poraditi na tome da osvoji još 100-200 tisuća glasova.
Za to što je SDP izgubio povjerenje hijerarhijski smatra najodgovornijim predsjednika stranke, a onda i sebe jer je dopredsjednik.Najmanje su krivi članovi. Postane li broj 1 SDP-a, bit će odgovorniji, iako drži da SDP nije – jedan član. – Moj je mentalni sklop takav da mislim da smo SDP svi mi.
Upitan da komentira stil bivšeg premijera i predsjednika stranke Zorana Milanovića, Komadina kaže da "on očito smatra da jedini ima snagu boriti se s HDZ-om. Ja pak mislim da je jadna stranka koja spadne na jednu osobu u takvoj borbi".
Komadina kaže da nas HDZ sa svojom retorikom vraća u 90-te, da ova Vlada neće dugo trajati, ali i da bi mogao surađivati s Karamarkom oko najbitnijih stvari za zemlju. No, nikako se ne bi našli oko antifašizma jer, dodaje Komadina, dijele drugačije vrijednosti odnosno svjetonazore. Za njega je antifašizam temelj hrvatske države i od tog ne odustaje.
Kaže i da ima iskustvo i to dugogodišnje iz privatnog biznisa te da je na svojoj koži osjetio što znači biti privatni poduzetnik. U to su ga vrijeme najviše mučili parafiskalni nameti i "porez na zrak".
Upitan da komentira mogućnost uvođenja vinjeta, rekao je da su njih uvele zemlje u okruženju, imaju svoje prednosti ako im se uvede dobra cijena, no to će neminovno donijeti do brojnih otkaza čemu se on,kao socijaldemokrat, protivi. -Vinjete bi nam bile korisne jer bi donijele konkuretnost naših cesta, no ponavljam, znače otkaze.
Govoreći o budućnosti SDP-a kaže da ne želi da postanu "naši" i "vaši" jer je njegov mentalni sklop, ponavlja, da jedan čovjek nije stranka, već svi su SDP. Pretjera li se u navijanju, dolazi do izraza "vjeverice, pudlice, štakori", i to prema ljudima koji mene podržavaju, što nije nimalo primjereno ni u kakvoj situaciji, a kamoli među nama drugovima i drugaricama. Kakvu sliku time šaljemo građanima, komentirao je Komadina.
Komadina kaže da ga dio ljudi podržava, baš kao što i dio ljudi koji su radili u Vladi, podržava Zorana Milanovića jer su se tako "inficirali".
Upitan što misli hoće li mu Zoran Milanović čestitati na pobjedi, Komadina odgovara: – Ja njemu hoću, ali neću trebati. Vjerujem da će mi Milanović čestitati.