Predsjednik SDP-a i gradski vijećnik Dario Janković kazao je kako je SDP u 4 godine svoje vlasti realizirao, samo u infrastrukturi, projekata vrijednih oko 100 milijuna kuna, te pripremio brojne druge, a HDZ, umjesto da ih nastavi, nije napravio skoro ništa. Naglasio je kako će “ako ne počnu s poslom, štete biti nemjerljive, a Karlovac će ostati na dnu ljestvice uspješnih”.
Prisjetivši se čuvene izjave bivšeg gradonačelnika Mire Škrgatića koji je gradsku vlast nazvao jumbo jetom na 11 tisuća metara, Janković je zaključio:
– Jedan pilot jumbo jeta je u pola vožnje izbačen i to izgleda bez padobrana, ili ima neki padobran pa je sletio u Zagreb, no mi, jednostavno, nemamo vremena čekati da drugi nauči letjeti ili da savlada strah od letenja. Mi iz SDP-a, u interesu građana Karlovca, poručujemo ovoj vlasti da počne raditi! Da se prestane osvrtati što je bilo, da gleda naprijed ili – mi smo spremni! Mi znamo, mi možemo i hoćemo raditi za ovaj Karlovac!
Natalija Bukovec-Osmičević je pojasnila kako je SDP spreman i za redovne i za izvanredne izbore, a napominjući kako ih u Vijeću vladajući ismijavaju s primjedbama kako ništa nisu radili, samo pijančevali itd., naglasila je da bi SDP imao puno više razloga za ismijaviti HDZ i sadašnju vlast.
– Državnu su obilježili skandali i afere, a lokalnu skandali i apsolutna neučinkovitost. Možemo reći da dvogodišnja HDZ-ova vlast je obilježena isključivo uhljebljivanjem HDZ-ovih kadrova i raznoraznim premetaljkama HDZ-ovih kadrova, bolje rečeno, preljevanjem iz šupljeg u prazno. Od rada i napretka Karlovac nije doživio u posljednje dvije godine apsolutno ništa – uvjerena je Bukovec-Osmičević.
A krunom HDZ-ove nesposobnosti ocijenila je zaustavljanje “dvaju sjajnih projekata – bazena i autkampa”.
– I to čini mi se iz očiglednog neznanja i nemogućnosti da se uhvati u koštac s ozbiljnim stvarima! Naime, iluzorno je očekivati da oni koji mijenjaju brave po školama i stvari rješavaju šakama, znaju kako završiti projekt auto-kampa, bazena, pa čak i banalnih poput dogradnje Gradske knjižnice, koja “šepa”. Ne znamo zašto?! Ne gradi se svemirski brod, dograđuje se krilo knjižnice – naglasila je Bukovec-Osmičević.
Mladen Rakočević, podsjetivši na desetke projekata koje je bivša, SDP-ova vlast, ostavila u nasljedstvo novoj u različim fazama pripremljenosti – od izrađenih projektnih rješenja do onih s ishođenim građevinskim dozvolama – zaključio je kako se možda nikada do tada nije toliko radilo ne samo na kapitalnim nego i vizionarskim projektima za grad Karlovac. No, tim tempom nije nastavljeno.
– Ne bih ja rekao da se radilo o jumbo jetu; meni to više liči, taj jumbo jet, na onaj aviončić u luna-parku, na onom vrtuljku, na kojem djeca jašu, a vrtuljak je vezan za svoju osovinu u Vukmanićkom Cerovcu – ocijenio je Rakočević.