1C° Ozalj

1C° Slunj

Sport ATLETIKA Podijeli

Helena Valentić i Bruno Belčić seniorski državni prvaci na 3000 metara sa zaprekama

Belčić je bio srebrni u utrci na 1500 metara, a Hrvoje Neralić je osvojio broncu na 400 metara s preponama.

Helena Valentić i Bruno Belčić, članovi Atletskog kluba Karlovac, okitili su se naslovima državnih prvaka na Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske za seniorke i seniore održanom proteklog vikenda u Zagrebu.

Valentić je do naslova došla u subotu u utrci na 3000 metara sa zaprekama, pobijedivši s vremenom 11:21.11, gotovo 11 sekundi boljim od drugoplasirane Tee Faber iz Atletskog kluba Dubrovnik. U istoj disciplini kod muških jučer je slavio Belčić i to s vremenom 9:06.90, novim rekordom prvenstava Hrvatske, nešto manje od tri sekunde ispred Lovre Nedeljkovića iz Atletskog kluba Slavonija-Žito iz Osijeka.

Uz dva naslova državnih prvaka, Karlovčani su osvojili još dvije medalje. Belčić je bio srebrni u utrci na 1500 metara s rezultatom 3:58.14, iza pobjednika Daniela Ivaničića iz riječke Liburnije (3:54.70), a Hrvoje Neralić osvojio je broncu na 400 metara s preponama s rezultatom 55.24.

Muška štefeta 4×400 metara u sastavu Tin Dolšak, Ivan Katić, Bruno Belčić i Hrvoje Neralić bila je četvrtoplasirana s rezultatom 3:23.74, a Lea Novković zauzela je 5. mjesto na 400 metara (58.13).

NOVE PROMJENE

Stolnotenisačice, kuglačice i kuglači ipak prekidaju natjecanje, Ministarstvo ih svrstalo među individualne sportove