10C° Duga Resa

13C° Ogulin

10C° Ozalj

Sport FUTSAL Podijeli

Hrvatice ipak bez plasmana na Final Four EP-a, Ruskinje ih deklasirale sa čak 9:0

U 40 minuta igre naše su reprezentativke napravile samo tri poluprilike, a Ruskinje pokazale visoku klasu i opravdale status favoritkinja.

KARLOVAC – Ženska futsal reprezentacija Hrvatske večeras je u Sportskoj dvorani, u posljednjem kolu kvalifikacija za Final Four Europskog prvenstva, deklasirana od Rusije rezultatom 9:0 i ostala bez plasmana među četiri najbolje ekipe Starog kontinenta.

Ruskinje, aktualne svjetske doprvakinje, u 1. su kolu kiksale u dvoboju sa Šveđankama (2:2), a naše su pobijedile Sloveniju 6:2 i Švedsku 3:2 i uoči večerašnjeg dvoboja imale maksimalnih 6 bodova, dva više od suparnica. I neodlučen ishod vodio je naše reprezentativke na Final Four, međutim protiv raspoloženih Ruskinja nisu imale nikakvih šansi. Dale su Hrvatice i večeras sve od sebe, borile se kao i u prethodne dvije utakmice, ali tehnički daleko potkovanije suparnice bile su u svakom duelu brže i jače. Naše su reprezentativke u 40 minuta igre napravile svega tri poluprilike, dok su se ruske šanse redale kao na pokretnoj traci.

U prvih 10 minuta ubilježili smo četiri dobre prilike Ruskinja i samo jedan protunapad naših, u kojem se Matijević sjurila prema suparničkim vratima, ali je sustignuta i zaustavljena. A onda je Olkova u 13. minuti, u razmaku od tridesetak sekundi, zabila dva pogotka i potpuno usmjerila utakmicu na stranu svoje ekipe. U narednih pet minuta Ruskinje su stvorile još dvije dobre prilike, naše jednu polupriliku, a u posljednjoj minuti prvog dijela Sandra Brkan je željela spriječiti jedan ubačaj pred naša vrata, no zatresla je vlastitu mrežu za 3:0.

U nastavku pritisak Ruskinja nije posustajao. Visoko su napadale naše igračice, brzo im oduzimale lopte i slagale priliku na priliku. U 23. minuti Durandina je zabila za 4:0 i nakon tog pogotka naša klupa je krenula s riskantnom igrom vađenja vratarke i napadima s igračicom više u polju. Međutim, nije to donijelo nikakvog rezultata. Samo dvije minute kasnije našu mrežu zatresla je Vorobey, u 27. je Krupina povisila na 6:0, a u 30. minuti autogol je zabila i Mateja Tomić za visokih 7:0 za Ruskinje. U istoj minuti Danilova je pospremila još jednu loptu u naša vrata, a konačnih 9:0 postavila je Durandina u 35. minuti.

U prvoj utakmici današnjeg dana Švedska je nadigrala Sloveniju s 5:1, iako su Slovenke otišle na odmor s prednošću 1:0.

Ruskinje su na kraju okončale kvalifikacije sa 7 bodova i plasirale se na Final Four, Hrvatska je drugoplasirana sa 6, Švedska treća sa 4, a Slovenija posljednja četvrta bez bodova.