2C° Ogulin

-1C° Ozalj

-1C° Slunj

Sport FUTSAL Podijeli

Hrvatice otvorile kvalifikacije za Europsko prvenstvo uvjerljivim porazom od Poljske

Jedini pogodak za našu reprezentaciju postigla je Sara Bučić u 19. minuti.

Ženska futsal reprezentacija Hrvatske porazom je startala u kvalifikacije za Europsko prvenstvo. U utakmici 1. kola skupine 2, odigranoj večeras u Sportskoj dvorani u Karlovcu, izgubila je od izabrane vrste Poljske rezultatom 5:1.

Bile su Hrvatice borbene, to im se ne može poreći, ali kvaliteta je bila na strani Poljakinja, koje su upisale zasluženu pobjedu. Prvu priliku na susretu imala je Hrvatska preko Matijević u 4. minuti, Poljakinje su uzvratile šansom Pietrzyk u 11., a onda su u sljedećoj minuti povele poogotkom Katarzyne Wlodarczyk. Minutu kasnije Justyna Maziarz krasnim je udarcem povisila na 2:0, a da stvar bude gora po naše reprezentativke, u tom napadu, u kojem su suci pustili prednost, napravile su i peti akumulirani prekršaj pa su bile pod prijetnjom kaznenog udarca. Dvije minute kasnije peti akumulirani prekršaj rade i Poljakinje, a onda u završnici prvog dijela Hrvatice smanjuju. U 19. minuti Dewicka prvo brani dalekometni pokušaj Sare Bučić, no u istoj minuti Bučić još jednom tuče iz daljine, lopta pogađa Kubaszek, malo mijenja smjer, vara poljsku vratarku i od vratnice se odbija u mrežu.

U prvoj minuti nastavka Wlodarczyk pogađa vratnicu, u 25. minuti Brkan ne koristi priliku za izjednačenje, a u 28. Magdalena Knysak iz slobodnog udarca pogađa za 3:1. U sljedećoj minuti Sandra Bukowska prvo ne koristi dobru priliku, ali iskupljuje se vrlo brzo pogotkom za 4:1. U istoj minuti Nowak je u kontri imala veliku priliku za novi gol poljske ekipe, a onda su u 30. i 32. minuti obje ekipe ispunile kvotu akumiliranih prekršaja. U 34. minuti, nakon igranja rukom u kaznenom prostoru, suci dosuđuju kazneni udarac sa šest metara za Poljsku, kojeg Knysak pretvara u konačnih 5:1. Mogle su naše reprezentativke smanjiti rezultat u 36. minuti nakon šestog akumuliranog prekršaja Poljakinja, no kazneni udarac Svorcine s 1o metara Dewicka je obranila. U 37. minuti poljska vratarka umalo se upisala i u strijelce. Naše su zaigrale riskantnu igru s vratarkom/igračicom, uputile udarac, Dewicka je obranila i potom iz svog šesterca opalila po praznim vratima Hrvatske, no lopta se od parketa odbila u gredu.

U prvoj utakmici današnjeg programa Portugalke su uvjerljivo nadigrale Slovenke sa 6:0. Sutra od 16 sati igraju Portugal i Poljska, a od 20 sati Hrvatska i Slovenija.

Dominacija Ogulinki: Barbara Žilić i Marija Paušić najbolji ženski par Karlovačke županije