4C° Ogulin

-0C° Ozalj

2C° Slunj

Hrvatice uvjerljivo poražene od Talijanki, problem s reflektorima uzrokovao prekid duži od sat vremena

Dva pogotka za Italiju postigla je Valentina Giacinti, a po jedan Sara Gama, Cristiana Girelli i Valentina Cernoia.

Nogometašice Hrvatske večeras su na Čavlekovom stadionu, u utakmici 2. kola skupine G kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2023. godine, uvjerljivo poražene od izabrane vrste Italije rezultatom 5:0, a dvoboj je obilježio prekid duži od sat vremena zbog problema s reflektorima.

Nažalost, Karlovac i Čavlekov stadion se večeras nisu pokazali dobrim domaćinima. U 64. minuti susreta ugasili su se reflektori pa je sutkinja Huerta de Aza iz Španjolske prekinula utakmicu. Uzrok je, kako smo neslužbeno doznali, bio pregrijavanje agregata koji napaja rasvjetu karlovačkog stadiona. Nakon petnaestak minuta reflektori su se ponovo počeli paliti, no potom i ponovo ugasili. Sutkinja je ekipe, koje su već bile dobro promrzle na hladnom vremenu, poslala u svlačionicu i u jednom se trenutku činilo da susret opće neće biti nastavljen. Osoblje stadiona uspjelo je, nakon više od sat vremena prekida, upaliti tri od četiri reflektora pa je utakmica ipak nastavljena.

Talijanke su bile velike favoritkinje dvoboja jer su polufinalistice prošlog Europskog i četvrtfinalistice prošlog Svjetskog prvenstva. Naše su djevojke dobro otvorile ogled i već u 1. minuti zaprijetile preko Glibo, ali vratarka Giuliani je upisala obranu. No, kako je susret odmicao, gošće su sve više dominirale i u 16. minuti došle do vodstva. Cernoia je iz slobodnog udarca uzdrmala gredu, a u nastavku akcije Sara Gama je udarcem s dvadesetak metara savladala Bačić. U 28. minuti Bačić je obranila priliku Giacinti, no tri minute kasnije bila je nemoćna, nakon ubačaja Caruso s lijeve strane i udarca glavom Valentine Giacinti.

Već u drugoj minuti nastavka, nakon oduzete lopte, ali uz prekršaj kojeg španjolska sutkinja nije vidjela, Talijanke su povukle kontru po desnoj strani i nakon ubačaja Valentina Giacinti svojim drugim pogotkom podiže prednost na 3:0. Samo tri minute kasnije, nakon ubačaja iz slobodnog udarca, Cristiana Girelli je zabila za 4:0, a onda je u 64. minuti uslijedio opisani prekid zbog problema s reflektorima. Nakon što je dvoboj nastavljen, vratarka Giuliani zaradila je u 68. minuti crveni karton zbog igranja rukom izvan kaznenog prostora pa su Talijanke ostale s igračicom manje, no unatoč tome, naše reprezentativke do kraja su utakmice bile u podređenom položaju. Konačnih 5:0 postavila je Valentina Cernoia u 83. minuti iz kaznenog udarca.

Nakon dva odigrana kola Hrvatska je bez bodova u skupini G jer je u prvom kolu poražena na gostovanju od Rumunjske rezultatom 2:0.