6C° Ogulin

6C° Ozalj

6C° Slunj

Sport FUTSAL Podijeli

Hrvatska deklasirana od Portugalki u zadnjoj utakmici kvalifikacija za završnicu Europskog prvenstva

Jedini pogodak za našu reprezentaciju postigla je Tomislava Matijević u 17. minuti.

Vrlo uvjerljivim porazom od Portugala rezultatom 16:1, hrvatska ženska futsal reprezentacija okončala je karlovačke kvalifikacije za Europsko prvenstvo.

Naše su reprezentativke pobjedom u četvrtak nad Slovenijom 2:1 zadržale izglede za plasman na europsku smotru, no oni su potrajali praktički samo jedno poluvrijeme dvoboja s vrlo kvalitetnim Portugalkama, favoritkinjama skupine. Suparnice su povele u 4. minuti pogotkom Pisko, a Tomislava Matijević je autogolom u 16. minuti dovela Portugalke do dva pogotka prednosti. U sljedećoj minuti Matijević se iskupila pogotkom iz kaznenog udarca za 2:1, no Fifo i Janice Silva pobrinule su se da reprezentacija Portugala ode na odmor s opipljivih 4:1.

U nastavku je na terenu postojala samo jedna ekipa. Potugalske su igračice dominirale parketom i postigle još 12 pogodaka za konačnih 16:1. Četiri gola dala je Sara Fereira, tri Carla Vanessa, još dva Pisko, još jedan Fifo, a u listu stijelaca po jednom su se upisale Lidia Moreira i Ana Azevedo.

Portugalke su s tri pobjede osvojile 1. mjesto skupine i plasirale se na završnicu Europskog prvenstva, a Hrvatska je na koncu zauzela 3. mjesto s tri boda.